Herečka Karin Haydu: Viem, akého muža nechcem

Herečka Karin Haydu: Viem, akého muža nechcem

Nedávno hviezdila v speváckej šou Tvoja tvár znie povedome. Potom si herečka Karin Haydu (42) užívala zaslúžený oddych v Dubaji. Koho tam vzala so sebou?

Neoľutovali ste počas náročných skúšok rozhodnutie účinkovať v šou?
Nie, lebo to bol megazážitok. Bola som aj v iných televíznych šou, ako Hviezdy na ľade a Let´s Dance, ale s touto šou sa nedajú porovnať. Musela som sa oveľa viac prekonávať. Kto sa neživí spevom a rozhodne sa verejne spievať, nemá to ľahké, ja som v tom vždy bola trémistka. Táto šou mi pomohla aj v tom, že už sa nebojím spievať pred publikom.

Spev bol len jednou zložkou prejavu…
Išlo aj o čo najvernejšie imitovanie, o snahu čo najviac sa priblížiť danému spevákovi pohybmi, gestami, mimikou, vychytať nuansy, ktoré má každý interpret iné a preňho charakteristické. Aj keď skĺbiť spev s pohybom a tancom nebolo vždy jednoduché, užívala som si každé jedno kolo. Dokonca aj mužské premeny, lebo vždy som túžila byť aspoň na chvíľu chlapom. V tejto šou sa mi to splnilo. Dovedna som ich mala päť.

Išli by ste do toho znova?
Jasné, aj zajtra.

Keď ste spievali Crazy Frog, vnútri toho rozprávkového tvora mohol byť ukrytý ktokoľvek...
Myslíte, že by sa na to dal nahovoriť hocikto? Určite nie. Najmä nie človek, ktorý trpí klaustrofóbiou. Priestor vnútri masky sa rýchlo vydýcha, keď som dospievala, dvadsať sekúnd som lapala dych.

Zdrvujúce tajomstvo života Marlona Branda (†80): Žena, ktorú miloval, sa vyspala s jeho synom

A ešte ste sa v tom prestrojení museli hýbať…
Šlo to fakt ťažko. Viete, koľko kíl vážila hlava? Osem! Aby mi hlava pod tou tiažou nepadala, pod bradu mi museli podložiť šulec z vankúša, ktorý som mala tak tesne, že ma škrtil. A na skúškach ma počas spevu do tváre udierala baterka od mikroportu. Našťastie, večer pri živom prenose to zvukári všetko vyriešili a „šľapalo“ to tak, ako malo.

Nedávno ste sa vrátili z Dubaja. Boli ste si predĺžiť leto?

Nie predĺžiť, ale dodatočne si ho užiť, lebo takmer celé leto som bola zatvorená v tréningových halách. Chodila som k Janke Bugalovej na spev, k Miňovi Kerešovi na tanec alebo som sa doma učila texty.

Žiadne vylihovanie pri vode?
Nebolo kedy.

S kým ste si vyrazili do emirátov?
Bolo nás tam veľa, ale ja som zobrala aj otca a dcéru Vanesku.

Čo vás fascinovalo vo svete arabských boháčov?
Dubaj je v tomto období fajn destinácia, lebo v lete je teplo všade. Človek tam má v októbri, novembri istotu, že sa okúpe, lebo počasie je stabilné, more teplé a pláže piesočnaté. A je to relatívne blízko. Obchody sú úžasné, okrem Makyty Púchov tam nájdete azda všetky značky sveta. A je tam čisto a bezpečne.

Prekvapil vás aj nejaký kulinársky zážitok?
Bolo ich veľa. Kuchyňa je medzinárodná, každý deň sme sa snažili ísť do inej reštaurácie. Ale najmä sa mi zopakoval sen, ktorý som si už raz splnila – plávanie s delfínmi. Celý čas som mala úsmev od ucha k uchu, tie zvieratá majú neskutočne pozitívnu energiu. Veľký zážitok bola návšteva mešity v Abú Zabí i vyhliadka z najvyššej budovy sveta, videli sme hrajúce fontány a v divadle sme si užili megašou s tými najlepšími akrobatmi sveta… Na to sa nedá zabudnúť.
 
Vaša dcéra Vanesa odmalička kráča vo vašich šľapajach. Naposledy účinkovala v seriáli Sestričky. Chce byť raz profesionálnou herečkou?

Nie, a čím je staršia, tým menej ju to láka. Má to ako hoby občas si v niečom zahrať. Chodí na gymnázium, zrejme si vyberie inú cestu ako hereckú.

Má šestnásť rokov. Zdôverí sa vám so svojimi citmi alebo má svoje tínedžerské tajomstvá?
Každý tínedžer má tajnosti, s ktorými sa nezdôveruje, ale my s Vaneskou máme krásny, otvorený vzťah. O dôležitých veciach ako mama viem.

Rozumiete si, vyzeráte ako najlepšie kamarátky. No viete si aj riadne dupnúť?
Samozrejme, veď od jej roka a pol ju vychovávam sama. Bola som tato aj mama, teda med aj bič, všetkom v jednom. Ak matka vychováva svoje dieťa sama, je to úplne iné, ako keď vyrastá v kompletnej rodine. Musela som sa viac obracať, možno som musela byť na ňu prísnejšia. Ale máme pekný vzťah. Som vďačná, že ju mám.

Vo vašej blízkosti sa pohybuje veľa mužov. Stále ste single?
Áno.

Nestojí nikto za to, aby vás urobil šťastnou?

Určite za to niekto stojí, ale asi som ho ešte nestretla.

Akého muža chcete, aby vám vstúpil do života?
Normálneho, slušného chlapa so správne nastavenými životnými hodnotami. Zdravo sebavedomého, ktorý si nepotrebuje po niečom boku čosi dokazovať, ktorý je inteligentný a vtipný, aby sme sa vedeli spolu smiať. A hlavne, aby sme si rozumeli. Viem, čo chcem, a viem aj, čo nechcem.

Čo teda nechcete?
Myslím, že žiadna žena nechce mať pri sebe arogantného, večne negatívneho chlapa s násilníckymi sklonmi. A ja by som nechcela ani alkoholika a fajčiara. Nechcem však nikoho povahovo meniť, vychovávať a už vôbec nie niečo zakazovať.       

Možno sa mi to len zdá, ale neschudli ste počas tréningov speváckej šou?
Možno áno, ale nevážim sa, preto to neriešim. Nohavice oblečiem tie isté, čo pred šou, a nepadajú zo mňa. Nikdy som neriešila kilá ani centimetre. Dôležité je, ako sa človek cíti.

Znamená to, že ste spokojná so svojím životom?
Podľa mňa je to o životnej symbióze, aby sme vedeli plnohodnotne žiť a dokázali skĺbiť súkromie s pracovným životom. Nie je krásne, keď sa človek teší nielen na prácu, ale aj na ľudí, s ktorými pracuje? Ktorých má rád a obľúbil si ich? To je na nezaplatenie.

Na ktorých pilieroch teda stojí šťastný život?
Sú tri: rodina, láska a práca. Ak jeden z týchto pilierov chýba, ďalšie dva ho nahrádzajú. Ak chýbajú dva a ten tretí funguje dokonale, dočasne sa to dá ťahať. No keď chýbajú všetky tri, je to viac ako smutné. Ale nie definitívne. Určite sa netreba opúšťať ani ľutovať. Také obdobie sa jednoducho musí prečkať. Všetci s tým máme alebo sme mali nejakú skúsenosť. Za tými mrakmi sa však skrýva slniečko, ktoré raz zasa vyjde….

Kto ju rozosmieva?
Karin Haydu hrá v troch bratislavských divadlách – v La Komike, Aréne a v Teatro Wüstenrot. Dovedna v ôsmich predstaveniach, všetko sú to komédie a práve skúša deviaty titul v La Komike s režisérom a autorom Karolom Vosátkom. Je to náhoda alebo ju režiséri tak vnímajú? Náhoda to vraj nie, veď hrala aj v iných žánroch. „V televízii ma škatuľkovali, väčšinou som hrala mrchy, nikdy som tam nemala komediálnu postavu. A ja milujem komédie, rada sa smejem aj ľudí rozosmievam,“ hovorí sympatická herečka. A čo ju rozosmieva najväčšmi? „Veľa vtipných situácií vzniká z nedorozumení. Mňa dokáže rozosmiať moja dcéra, lebo má veľký zmysel pre humor. Veľa sa nasmejem aj s priateľmi. Je dôležité obklopovať sa pozitívnymi a dobre naladenými ľuďmi, ktorí sú s vami na rovnakej vlnovej dĺžke...“

AKÁ JE V SKUTOČNOSTI?
KARIN je krásna a veľmi príjemná dáma, ktorá má v tvári stále čosi dievčenské. Rada sa usmieva, hovorí pokojne a uvážlivo, vedomá si svojho pôvabu. K médiám je ústretová, na svojom Instagrame zverejňuje aj veľa fotiek zo súkromia a nemá s tým problém. No a pred fotoobjektívom jej to v našich outfitoch pristalo ako máloktorej inej herečke...

Autor: Emil Babín
Foto: Lýdia Czakó

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa