Herečka Lucia Siposová o priateľovi: Sme spolu dva roky a stále zaľúbení! (VIDEO)

Herečka Lucia Siposová o priateľovi: Sme spolu dva roky a stále zaľúbení! (VIDEO)

O cestovaní, seriáloch a vzťahoch. Porozprávali sme sa so sympatickou tmavovláskou LUCIOU SIPOSOVOU (39).

O vás je známe, že máte túlavé topánky. Kam sa chystáte najbližšie?
Nedávno som sa vrátila zo Švédska, kde som bola pozrieť kamarátku. Navštívim aj svoju babičku v Partizánskom, potom sa chystám na mesiac na Thasos. A v septembri ma čaká New York.

VIDEO: Báječná minútka s Luciou Siposovou


Čo vás na cestovaní najviac baví?
Človek akoby na chvíľu stratil zodpovednosť a opäť bol dieťaťom. Vyhľadávam autentické miesta, veľmi ma baví spoznávať iné kultúry, zvyky, pozorovať ľudí, rozprávať sa s nimi, splynúť s davom, krajinou. Pamiatky ma príliš nezaujímajú. Ideálne je, keď v danej krajine niekoho poznám, kto ma hneď zasvätí do inej reality a vzbudí vo mne dojem, že tam „akože“ žijem. Ja vlastne necestujem, ja sa vždy na chvíľu sťahujem. (Úsmev.)

Zaujímavý postoj.
Túžim žiť vo viacerých krajinách. Pobudnúť tam nejaký čas a zase sa vrátiť. A potom znova. To by sa mi páčilo.

Lenže to si nemôže dovoliť každý.
To teda nie. Ani ja. Človek žije v sieti vzťahov, práce, okolností, z ktorých sa nedá len tak vymotať a potom znova naskočiť. Nájdu sa také chvíle v živote, keď to ide, keď je menej záväzkov. Máte prácu, ktorú si môžete zobrať so sebou... U mňa to teraz nie je možné. Na „odsťahovanie“ nie je čas, preto niekedy zbesilo plánujem cesty do zahraničia hoci aj na 4-5 dní. Predtým by som na tak krátko nikam nešla.

 

A čo klasické prázdniny na dedine, na chalupe, ako v seriáli Prázdniny?
Tie si užívam počas natáčania alebo keď idem pozrieť napríklad tetu a uja s bratrancami do Obýc a babičku do Partizánskeho. Po Slovensku cestujem väčšinou za rodinou. Chatu sme nikdy nemali, aj keď si viem predstaviť, že by to mohlo byť romantické. Mne však celkom vyhovuje odísť na chvíľu z tejto krajiny a čerpať z inej mentality.

Prečo?
Rozmýšľanie ľudí, ktorí sú z malých krajín, je zásadne iné ako u ľudí z veľkých krajín. A ja mám rada veľké myslenie. Nadhľad. Vo veľkých krajinách sa inak pozeráte na život – na vzdialenosti, na ľudí, na problémy... Ale vždy sa rada vraciam domov, mám okolo seba úžasných ľudí, ktorých milujem.

Začali ste nakrúcať štvrtú sériu seriálu Prázdniny. Dokážete si v krásnej myjavskej prírode oddýchnuť?

Jasné, že áno. Keď robím prácu, ktorá ma baví, relaxujem. A úplne najradšej nakrúcam mimo Bratislavy, lebo nie som na dosah a nikto ma nemôže obťažovať. Sústredím sa len na jednu vec.

Ako to prebieha na Myjave?
Decká s našimi seriálovými manželmi sú tam celé leto, pre nich je to naozaj taký tábor. My baby nemáme toľko scén na Myjave, väčšinou to vyjde na dva výlety, ale užijeme si to, vyrozprávame sa, večer si spolu sadneme... Hlavne je nádherné robiť v skutočnej prírode.

Ako sa vám hrá s deťmi?
Perfektne. Ony sú z roka na rok lepšie, sú to už malí profesionáli. Za tie roky sme kamaráti, máme čisté a jasné vzťahy aj s babami, aj s našimi „manželmi“. To, čo je pri nakrúcaní najťažšie – vybudovať pravdivosť vzťahov, už je automatické. Teraz už len hráme jednotlivé situácie.

Nakrúcali ste aj seriál Čierne vdovy, ktorý má aktuálne premiéru aj v našej televízii. Aké to bolo v porovnaní s Prázdninami?
V Prázdninách bolo veľmi príjemné tempo výroby. Žiadne napätie či stres. V Česku to bolo o niečom inom. Rýchle tempo a navyše som hrala jednu z hlavných postáv. Bolo to pre mňa omnoho ťažšie, mali sme tam náročné scény, ale na druhej strane som sa viac herecky vybláznila. V Česku bol seriál veľmi úspešný, tak uvidíme, ako sa mu bude dariť na Slovensku.

Ako dokážete skĺbiť prácu so súkromím?

Tento rok nemám toho tak veľa, že by som sa išla úplne potrhať. Mám dostatok času na súkromie, frajer má tiež slobodné povolanie, tak sa vieme zladiť, napríklad pri cestovaní.

Priateľ je tiež rozcestovaný?
Kedysi bol konzervatívny, chodil na jedno miesto, k šťastiu potreboval iba more. Keď stretol mňa, pochopil, že mne len Grécko nestačí. (Smiech.) Ale je perfektné, že sa cestovaniu nebráni, ba naopak, je zvedavý a oceňuje moje túlavé topánky. A ja som rada, že mám dobrodružného parťáka na cestovanie.

Chystáte sa vzťah s priateľom aj niekam posunúť?
Som žena, takže som v pozícii, že sa môžem len chystať. Muž reálne určuje posun... Sme spolu skoro dva roky, rátame jeden s druhým, sme zaľúbení a ostatné uvidíme.

Skvelé, byť aj po dvoch rokoch zaľúbení...
To sa treba vždy znova a znova zaľúbiť. Často sa vraciam v spomienkach na prvé stretnutia a  snažím sa naňho pozerať znova tými očami. Vedome sa to dá udržiavať. Netreba zabudnúť na to, prečo som si tohto človeka vybrala. Život je totiž taký intenzívny, že sa dá ľahko upadnúť do rutiny alebo samozrejmosti. Aj preto je dobré pripomínať si, čo sa mi na ňom páči.

A čo?
Mne sa veľmi páči to, ako vyzerá. (Smiech.) Mám veľmi rada mužné typy a on je tmavý, chlpatý, kučeravý... (Smiech.) Má krásne oči a hlboký pohľad a je taký srandista. Milujem jeho výraz, keď vtipkuje. (Smiech.) A je pozorný a perfektne varí. Cítim, že mu na mne záleží. Možno je to prvýkrát v živote, keď som pre niekoho priorita.

Čo je vo vzťahu najdôležitejšie?
Asi najväčšou výzvou je udržiavať lásku. Aby ľudia neprestali chcieť a vážiť si jeden druhého. Teraz je taká doba, keď si človek myslí, že za dverami ho čaká niečo lepšie, no často je to ilúzia. Je to na každom z nás, aký vzťah si spravíme.

O čom snívate?
Sníva sa mi všeličo. (Smiech.) Snažím sa plniť si sny. Veci, ktoré naozaj chcem, tie sa postupne dejú, ale netlačím na pílu. Náš Red Cat Cabaret je môj veľký splnený sen. Ešte by som chcela mať rodinu, natočiť dobré filmy, nestratiť kontakt so svetom...

Chcelo to odvahu
V Red Cat Cabaret ukončili už tretiu sezónu. Celý rok sú vypredaní, ľudia sú z predstavení nadšení. Zrejme to však chcelo aj istú dávku odvahy otvoriť také niečo na Slovensku. „Bolo to hrozne ťažké, ale kto sa bojí, nič nevytvorí,“ tvrdí Lucia Siposová. „Vedela som, že máme dobrý projekt, bolo len dôležité, aby sa ľudia o nás dozvedeli, nebáli sa a prišli. A, samozrejme, museli sme byť trpezliví a počkať, kým sa dobrá správa o nás roznesie. Učili sme sa postupne, začínali sme so štyrmi predstaveniami, dnes aktuálne hráme jedenásť rôznych šou,“ teší sa herečka, ktorá by si priala mať v kabarete aj medzinárodnú spoluprácu.

Aká je v skutočnosti?
Lucka je veľmi priateľská a pozitívne naladená. Odkedy som s ňou prvýkrát robila rozhovor (asi pred šiestimi rokmi), vôbec sa nezmenila – ani fyzicky, ani psychicky. Stále je to usmievavé dievča so šibalským pohľadom. A to, že ju mnohí označujú ako slovenskú Salmu Hayek, je pravda. Lucka svojím šarmom a sexepílom naozaj môže konkurovať tejto dive.

Autor: Natália Šepitková
Foto: Laura Witteková

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa