Kancelárska chladnička: Máte právo vyhodiť kolegom pokazené potraviny?

Kancelárska chladnička: Máte právo vyhodiť kolegom pokazené potraviny?

Ako sa vyhnúť nepríjemných hádkam o vzájomnom „infikovaní“ svojich potravín a porcií jedla?

Pri nedbalom rozložení v chladničke a ignorovaní hygieny, ale aj premiestňovaním a zabúdaním na potraviny v kancelárskej kuchyni jedlá chytajú vzájomné pachy a sú nevhodne chladené.

Lístočky a adresnosť
Ak máte problém s neporiadnymi kolegami, navrhnite systém označovania potravín s nekompromisným pravidlom, že akékoľvek neoznačené jedlo sa po dni z chladničky vyhodí. Navyše budete presne vedieť identifikovať najväčších špinavcov.

Pozor na mäso
Len nedávno Úrad verejného zdravotníctva vydal výstrahu pred nesprávnou úschovou a spracovaním mäsa. Mnoho slovenských domácností mäso mrazí. Aj keď k nemu pridáme lístoček s dátumom uskladnenia, ešte nemáte zaručené, že ho budeme po vybraní z mrazničky konzumovať v správnej podobe a stave.

Mnohí to totiž zvykneme rozmrazovať v stojatej vode alebo ho len necháme odležať v izbovej teplote, kým sa nebude dať spracovať.A to je zásadná chyba. Podľa odborníkov by sme mali radšej minúť trošku viac vody a mäso rozmraziť pod tečúcou vodou, lebo tak zabránime premnoženiu mikroorganizmov.

Zlaté pravidlá

Viete, že na spodku chladničky by ste mali uskladňovať veci, ktoré vyžadujú väčší chlad a hore tie, ktoré vyberáme najčastejšie? Skvelé a plastové nádoby by sme mali používať najmä na otvorené potraviny – šunky, syry, párky či strúčiky cesnaku. Jedlo balené do mikroténu či alobalu obmedzí v potravine vzduch a tak vydrží dlhšie čerstvá. Vnútro chladničky stačí od bežného zanesenia vyčistiť octovou vodou. Zápachu sa zase zbavíte taktiež octom, jedlou sódou, ovsenými vločkami či kávou.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa