Kapustová šťava a vonkajšie listy: Ich účinky sú iné, ako čakáte!

Kapustová šťava a vonkajšie listy: Ich účinky sú iné, ako čakáte!

Surová biela kapusta má vyšší obsah vitamínu C ako citrónová šťava. Obsahuje zdraviu prospešné fytochemikálie, ktoré podporujú tvorbu prirodzených enzýmov, pomáha znižovať krvný tlak i cholesterol.

Mega liek, ktorý zbavuje všetkých neduhov
Možno ste mali doteraz predstavu o tom, aká je kapusta zdraviu prospešná s niektorými druhmi vitamínov, a tým sa jej prospešnoť akosi končí. Kdeže!

Kapusta čistí žalúdok a tenké črevo od odpadových látok, zabíja škodlivé baktérie a zlepšuje trávenie. Vonkajšie listy sú dobrým zdrojom vitamínu E. Sírnaté zlúčeniny, ktoré pri varení spôsobujú typický zápach, majú antibiotické vlastnosti a pomáhajú v boji s infekciami, pri liečení rán a žalúdočných vredov.

Na pálenie záhy a zápal žalúdka je výborná čerstvo vylisovaná šťava, na trávenie šalát zo surovej kapusty ochutený rascou. Celulóza zlepšuje priechodnosť čriev a zabraňuje zápche. Pre nízku energetickú hodnotu sa kapusta odporúča pri redukčnej diéte a  očistných kúrach. Pri pravidelnej konzumácii znižuje riziko rakoviny hrubého čreva takmer o  50 percent. Odporúča sa zjesť 2 až 3 porcie kapusty za týždeň, teda 250 až 400 gramov.

Živiny v 100 g
Energia: 102 kJ, bielkoviny: 1,9 g, tuky: 0,1g, sacharidy: 8,3g a vláknina: 2,9 g.

Báječný tip
Ak vás kapusta nadúva, celú alebo rozštvrtenú hlávku najprv 5 minút blanšírujte, potom vodu zlejte a pokračujte v príprave zvyčajným spôsobom. Nešetrite bylinkami a koreninami.

Top nápoj pre zdravie: Zmixovaná zelenina a ovocie s minerálkou 

Autor: Jana Brožíková
Foto: Profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa