Plusy kapusty: Strata bruška a bleskovo!

Plusy kapusty: Strata bruška a bleskovo!

Viete o tom, že kapusta je najstaršou pestovanou zeleninou? Alebo, že sto gramov tejto zdravej pochúťky obsahuje len sedemnásť kalórií?

A to sa ešte stále predajcovia nezmobilizovali, aby zdvihli cenu tejto zázračnej zeleniny. Máme šťastie, že je doslova zadarmo... O tom, že to je super pokrm vás iste presvedčí fakt, že obsahuje celú škálu vitamínov, minerálov a dôležitých látok, ktoré nedovolia ani letnej chrípke napadnúť vás. Nielenže je mimoriadne zdraviu prospešná, ale je aj výnimočným spoločníkom pri redukčnej diéte.

Zásobáreň vitamínov
To, že je kapusta bohatá na vitamín C, je všeobecne známe. Obsahuje tiež vitamíny K a skupiny B, železo, fosfor, draslík, horčík, flór, baktérie kyseliny mliečnej a dôležité enzýmy. Rady starých mám, že šťava z kapusty vás prečistí a ozdraví vôbec nie sú zastarané a platia dodnes. Šťava totiž priaznivo vplýva na črevnú mikroflóru a podporuje činnosť čriev.

Okrem toho podporuje tvorbu krvi, je aktívna v boji proti vírusom, infekciám a baktériám, a teda tvorí výbornú zložku prevencie proti nachladnutiu a chrípke. Vďaka jej účinkom sa vám zlepší obranyschopnosť a upraví sa aj vysoký krvný tlak. No a keďže aj v lete mnohí bojujeme so stresom a únavou, kyslá kapusta pomôže aj s týmto problémom.

Nedá šancu rakovine
Fínske vedecké výskumy ukázali, že kapusta bojuje aj proti nádorovým ochoreniam, ba znižuje riziko ochorenia na rakovinu prsníkov až o neuveriteľných sedemdesiatštyri percent.

Vďaka svojim liečivým vlastnostiam sa odporúča jej konzumácia aj v rámci prevencie pred rakovinou pečene, pľúc a hrubého čreva. Podľa britských vedcov dokonca kapusta v kombinácii s chemoterapiou dokázala zabíjať rakovinové bunky pacientok s rakovinou prsníka.

Dôležitá pri diéte
Kapusta sa stará o správne fungovanie metabolizmu a podporuje rýchle odstraňovanie toxínov z tela. A keďže sa v sto gramoch kapusty nachádza len sedemnásť kalórií, je mimoriadne užitočná pri cielenom chudnutí. Najrýchlejšie pri chudnutí strácame brušný tuk, takže je skvelá ako spaľovač tukov prvé týždne práve na brušku.

Je zdravá a sýta a dajú sa z nej pripraviť výborné jednoduché jedlá, napríklad diétny segedínsky guláš, kyslá kapusta s jogurtom, filé na kapuste či jednoduchá pražená kyslá kapusta. Vyskúšajte jej výraznú chuť a blahodarné účinky priamo na sebe, a pripravte si nekomplikovaný kapustový nápoj z nášho receptára.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa