Každé znamenie zverokruhu potrebuje inú pomoc z prírody: Aká bylinka a kameň je váš?

Každé znamenie zverokruhu potrebuje inú pomoc z prírody: Aká bylinka a kameň je váš?

Niektoré národy verili, že hviezdy ovplyvňujú nielen náš život, ale majú dosah aj na to, ktorý šperk, vôňa alebo čaj nám prospejú najväčšmi.

Každé znamenie zverokruhu je podľa nich náchylnejšie na iné choroby, preto potrebuje aj inú pomoc z prírody

BARAN
Chmeľ a ametyst

Vy by ste si mali dávať pozor hlavne na obličky a na hlavu. Máte sklon k migrénam, prechladnutiam močových ciest a k chorobám obličiek. Mohla by vám pomôcť medovka, harmanček, výrobky z chmelu. Prospejú vám melóny, uhorky a zelené šaláty. V parfumoch hľadajte levanduľu, mätu, rozmarín či kardamóm. ČO SA TÝKA ŠPERKOV, SKÚSTE: AMETYST, CITRÍN, RUBÍN, KARNEOL, JASPIS, TOPÁS, AVENTURÍN, ČESKÝ GRANÁT.

BÝK
Šalvia a achát

Neviete sa dostať z angíny? Nedivte sa, práve oblasť hrdla vie Býkov najviac potrápiť. Preventívne kloktajte šalviový odvar. Šalviu hľadajte spolu s mätou aj v parfumoch. A pozor na sexuálnych partnerov. Pohlavné orgány sú ďalšia časť tela, ktorá vám môže skomplikovať život. PROSPEJE VÁM MALACHIT, SMARAGD, TOPÁS, TURMALÍN, A ACHÁT.

BLÍŽENCI
Tymian a jantár

Pozor na ruky a na dýchacie cesty. Ak ste fajčiarka, čo najskôr s tým prestaňte alebo aspoň trochu uberte. Športujte a vyskúšajte tymian a aníz. To platí aj pre vône. SKÚSTE: JANTÁR, ZELENÝ OBSIDIÁN, TIGRIE OKO, SAFÍR, ALE AJ ACHÁT ČI TOPÁS SÚ PRE BLÍŽENCOV NAJLEPŠIE.

RAK
Medovka a karneol

U vás sú najviac ohrozenými orgánmi prsia, priedušky a žalúdok. Nasaďte si medovku, je skvelá na nervy i na žalúdok. V parfumoch hľadajte bavlnovník a citrusy. NOSTE MESAČNÝ KAMEŇ, KARNEOL, SMARAGD, RUŽENÍN, RUŽOVÝ TURMALÍN ALEBO ACHÁT.

LEV
Šafran a ruženín

Pozor by ste si mali dávať hlavne na svoje žily, krvný obeh, srdce a na prejedanie. Dobre vám urobí hloh, šafran, hrozno, ryby, brokolica, ovsené vločky a rajčiny. V parfumoch sú to stredomorské vône. ČO SA TÝKA PRÍVESKOV, SRDCU POMÔŽE RUŽENÍN, ALE K LEVOM PATRÍ AJ RUBÍN, ACHÁT, ZLATÝ BERYL, JANTÁR, KRYŠTÁL, ČERVENÝ OBSIDIÁN A VŠETKO, ČO MÁ FARBU SLNKA.

TOP 6 byliniek na trávenie: Stačí zaliať a vypiť!

PANNA
Fenikel a lazurit

Aj také racionálne a praktické znamenie, ako ste vy, milé Panny, občas potrebuje zharmonizovať pomocou byliniek. Vaše znamenie si najlepšie rozumie s majoránom, mätou, so zázvorom, s citrónovou trávou a feniklom. To platí aj pre vône. Z KAMEŇOV SKÚSTE LAZURIT, ACHÁT, GRANÁT, CITRÍN, OPÁL A MODRÝ TOPÁS.

VÁHY
Tymian a akvamarín

Chrbát, močové cesty a obličky, to sú oblasti, na ktoré si musíte dávať zvlášť pozor. Problémy zmierni tymian, rozmarín, brusnice, melóny, listnaté šaláty. A zelené vône. UMELECKÚ DUŠU ZAS UPOKOJÍ AKVAMARÍN, AMETRÍN, LAZURIT A RUŽENÍN. SILU A ROZHODNOSŤ VÁM DODÁ OBSIDIÁN A ZELENÝ TURMALÍN

ŠKORPIÓN
Brusnice a topás

U vás sú najviac oslabené močové cesty, obličky a pohlavné orgány. Čo sa týka stravy, byliniek a vôní, platí pre vás to isté, čo pre Váhy. Z KAMEŇOV VÁS TO NAJVIAC ŤAHÁ K TOPÁSU, KU KARNEOLU, K HEMATITU, KU GRANÁTU, K TURMALÍNU, MALACHITU, AKVAMARÍNU, ALE AJ K TYRKYSU, KU SMARAGDOM A K RUBÍNOM.

Sirupy, čaje a šťavy vyliečia všetky bežné choroby: Naučíme vás ich pripravovať

STRELEC
Kostihoj a azurít

Spoločenským Strelkyniam na ich ubolené nohy a chrbát urobí najlepšie mastička alebo tinktúra z kostihoja lekárskeho. Parfumy so zeleným čajom a červené kvety. V ŠPERKOCH VÁM NAJVIAC IMPONUJE TYRKYS, TOPÁS, LABRADORIT, ZAFÍR A ZÁHNEDA. KĹBOM UĽAVÍ AZURIT.

KOZOROŽEC
Praslička roľná a jadeit

Trápia vás kolená, bedrový kĺb alebo reuma? Popri kostihoji skúste na mazanie olej z arniky horskej a tymianu alebo pite prasličkový čaj. Parfumy si vyberajte skôr pálivé. AKO TALIZMAN NOSTE JADEIT, KRYŠTÁL, RUŽENÍN, AZURIT, ČI TURMALÍN.

VODNÁR
Ginko a čaroid

Máte stále studené ruky a nohy? Nasaďte si ženšen, ginko alebo sladké drievko. To posledné hľadajte aj v parfumoch. DO VRECKA SI HOĎTE ČAROIT, AMETYST, AKVAMARÍN, OBSIDIÁN, ALEBO CELESTIT.

RYBY
Žihľava a mesačný kameň

Opatrne s mastným jedlom, alkoholom a s polotovarmi. Vašou slabosťou je pečeň. Z korenín je pre vás ideálna kurkuma a z čajov žihľava, koreň púpavy a repík. V parfumoch by nemal chýbať muškátový kvet, citrusy, prípadne rozmarín. TOXÍNY Z TELA NAJRÝCHLEJŠIE ODVEDIE NÁRAMOK Z MESAČNÉHO KAMEŇA. ALE FAJN PRE RYBY AJ OPÁL, AKVAMARÍN A TYRKYS.

Autor: Katarína Galská
Foto: Shutterstock, profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Prírodná medicína"

Poradňa