Kde sa najčastejšie páchajú nevery? V akom veku a kedy?

Kde sa najčastejšie páchajú nevery? V akom veku a kedy?

Svadby, firemné večierky, služobné cesty, rozlúčky so slobodou a pomaturitné stretnutia, to je päť najčastejších miest, kde hrozí, že ak muž ide bez partnerky, zabudne na slušné správanie a skončí s niekým v posteli.    

Na svadbách sa spustia najčastejšie
Svadby patria k miestam, kam je neradno poslať partnera bez dozoru. Vedeli ste, že svadby patria k udalostiam, na ktorých štatisticky dochádza k najväčšiemu počtu nevier? Podľa viacerých britských štúdií sa k nevere priznalo až 32 % zadaných mužov vo veku 25 – 45 rokov, čo je 3x viac ako zadaných žien. Tie, na oplátku, podvádzajú partnerov s kolegami na firemných večierkoch.  

Prečo práve svadby a firemné večierky?
Svadby sú ukážkovým miestom pre jednorazovú neveru. Úlohu tu zohráva niekoľko do seba zapadajúcich faktorov, ktoré veľmi rýchlo búrajú zábrany. Alkohol, hudba, tanec, krásne vyobliekaní a upravení ľudia, ktorí chcú vyzerať čo najlepšie. Úžasné účesy, dokonalý mejkap a romantika visiaca vo vzduchu urobia svoje.

Navyše, zarezervované hotelové izby, ktoré priam lákajú všetkých dobrodruhov. S firemnými večierkami je to podobné. Napriek tomu, že väčšina ľudí považuje aféru na pracovisku za totálnu komplikáciu a počas roka by si románik s kolegom nedovolili, na vianočnom večierku sa to neverou len tak hmýri. Firemný večierok je symbolom vytrhnutia človeka zo stereotypu, v ktorom je často pod stresom a preto pod vplyvom alkoholu, tanca a zábavy ľahšie prepadne nežiaducemu flirtu.

Čo na to psychológovia?
Psychológovia vravia, že náš sklon urobiť hlúposť a podľahnúť nevere sa zvyšuje v prípade, že vypadneme zo stereotypu a rutiny a ocitneme sa v novej situácii, kde nie sú striktne dané spoločenské pravidlá, čo sa smie a nesmie a ak tomu asistuje alkohol a zábava.  

V akom veku a kedy?  
Podľa prieskumov sú potenciálnymi neverníkmi ľudia vo veku 19, 29, 39, 49,... rokov. Ľudia v prelomovom veku totiž bilancujú, uvedomujú si čo nestihli a cítia sa v neistote z novej dekády. Preto majú tendenciu urobiť neuvážené a nevšedné rozhodnutia.  Vedeli ste, že okrem víkendov je na „nevernícky“ sex ako stvorená streda a čas medzi piatou až siedmou podvečer? Tradícia siaha až do čias francúzskej buržoáznej revolúcie, keď úradníci mali svoj čas na neveru (cinq-á-sept), čo znamená od piatej do siedmej. Dodnes je to čas, keď sa môže muž idúci z práce nenápadne zatúlať a vyhodiť si z kopýtka.     

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa