Kde sa v domácnosti najviac upokojíte?

Kde sa v domácnosti najviac upokojíte?

Domáce práce a upratovanie sú považované za veľkého požierača času, únavnú drinu i sizyfovskú prácu každého, kto má vlastnú domácnosť.

Avšak nemusí to tak byť v každom prípade. Pre mnohé ženy sa totiž domáce práce stali vítanou terapiou po náročnej práci a strese.

Potrebujete sa upokojiť?
Upratovanie skutočne môže byť upokojujúcou terapiou, tvrdia napodiv mnohé zamestnané ženy. Pri upratovaní či iných monotónnych prácach sa snažia odreagovať po náročnom pracovnom dni. Veľký počet z nich by si dokonca mohol dovoliť zaplatiť upratovačku či pomocnú silu v domácnosti, pripravili by sa však takto o činnosti, pri ktorých sa môžu upokojiť.

Čo je lepšie než sex?
Navyše poriadok v domácnosti im zlepšuje náladu. Špina a neuprataný dom je stresujúci, a tak čas, ktorý by mohli venovať niečomu inému, napríklad koníčkom, radšej vyplnia upratovaním. To je pre isté percento žien uspokojivejšie než sex.

Domáce práce sú drina
Avšak, nenechajme sa mýliť štatistikou. Aj keď sú domáce práce a upratovanie výbornou terapiou po (psychicky) náročnom dni, neznamená to, že ženy by pomoc v domácnosti  od ostatných členov nevedeli oceniť, alebo že by sa jej občas nerady úplne vzdali.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa