Kde začína nevera? A končí sa vždy sexom?

Kde začína nevera? A končí sa vždy sexom?

V minulosti sa muži dopúšťali oficiálne nevery iba v prípade, keď mali pomer s vydatou ženou. Odvtedy si nevera nazbierala veľa iných podôb. Najčastejším dôvodom, prečo jeden z partnerov býva druhému neverný je, že začína pociťovať vzťah ako neuspokojivý.

Kto so sebou nesie väčší hriech, ak podvádza svojho partnera, ženatý muž alebo vydatá žena? Sklony k nevere sa vždy pripisovali skôr mužom. Problém však psychológovia vidia v tom, že ju muži vedia len horšie skrývať.

A muži, pomaly ale isto strácajú aj inštinkt lovca. Ženy sa im ponúkajú samé. Ženy sú pri nevere mazanejšie a odhaliť, že manželovi jeho vlastná žena „zahla“ je ťažšie. Muži sa totiž radi zvyknú chváliť priateľom, akú kočku zbalili, na čo im vlastná žena nepríde. Neverou si takto dokazujú svoju mužnosť.

Hľadáme to, čo doma nie je?
Nevera je zločin, ale aj ten najvernejší partner bol v mysli aspoň raz v živote svojej polovičke neverný. Nevera je nepríjemnou realitou. Ak podvedieme a príde sa na to, ženy zvyknú obyčajne skôr odpúšťať ako muži. Pre muža je to totálna potupa. Manželky sú citlivejšie a dokonca vedia viac pochopiť mužove dôvody, prečo bol neverný.

Kde začína nevera a končí sa vždy sexom?
Iba menej ako tretina žien priznala svoju chybu, že podviedla. Najčastejšie podvádzajú mladí ľudia do 24 rokov, aj manželia. Pre väčšinu párov je neverou už aj nevinné bozkávanie, zvádzanie a samotný flirt.

V 21. storočí vládnu nevere skôr ženy ako muži, aj manželky. Ako dôvod uvádzajú nespokojnosť v citovej oblasti, nie sexuálnej. Ženy sa nepotrebujú tak často milovať ako byť hýčkané, pestované, obdivované a objímané.

Mužom zase chýba sex, vášeň, uspokojenie ich potrieb a chúťok. Kto je teda pri nevere na tom horšie? Ten, kto sa bozkáva, objíma a cíti k druhému lásku alebo ten, čo len chce sexovať, ale vrátiť sa potom naspäť ku svojej žene?

Autor: bb
Foto: Profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa