Keď nám v tele bijú dve srdcia

Keď nám v tele bijú dve srdcia

Magnézium je minerálna látka, ktorá je mimoriadne dôležitá pre väčšinu buniek nášho tela. Ak teda chceme, aby náš organizmus fungoval správne a bezproblémovo, mali by sme dbať na optimálnu hladinu magnézia v tele. Platí to predovšetkým pre budúce mamičky.

Každá nádejná mamina, ktorá vytúžene očakáva čas, keď bude môcť povedať svojmu partnerovi tú radostnú správu – čakáme bábätko, stojí zároveň pred veľkou výzvou. Jej telo, ale aj jej psychika budú na dlhý čas vystavené dvojitému zaťaženiu. Ako si s tým poradiť tak, aby sme zostali zdravé a zároveň priviedli na svet aj zdravé dieťa? Tu je pár rád.

Zdravý život, zdravá strava

Počas tehotenstva v našom tele bijú dve srdcia. To maličké sa ešte len vyvíja, no každým dňom rastie a pýta si viac živín. Mamičky by si mali každý deň uvedomovať, že „kŕmia“ nielen seba ale aj svoje dieťa. Vyvážená strava, ktorá sa vyvaruje extrémov by mala byť samozrejmosťou. Chceme predsa dať nášmu dieťaťu to najlepšie. A to najlepšie v tomto prípade znamená: zdravé jedlo podporujúce správny rast dieťaťa a zároveň dobrú starostlivosť o telo maminy.

Dobrá psychika – spokojné bábätko

Psychika je naozaj dôležitá. Všetci dobre vieme, že za mnohé problémy a komplikované situácie, do ktorých sa dostávame môže práve stres a zvýšený tlak na našu psychiku. Každá z nás má „tie svoje“ riešenia, no najväčšou oporou by mal byť vždy zodpovedný a milujúci partner. Vedomie, že sa mám o koho oprieť je na psychiku mamičky tým najlepším liekom. Potom nasledujú kamošky a rodina. Relax, dobrá kniha, hudba a jedlo by mali byť samozrejmosťou, ktorú si každá mamina zaslúži.

Užitočné doplnky

Nemenej dôležitou starostlivosťou počas tehotenstva je aj tá o naše telo. Iste, každá máme svojho lekára, ktorý nás kontroluje a keby bol nejaký vážny problém, včas nás naň upozorní. Dieťatko v našom brušku si totiž vyžaduje predovšetkým dobrú výživu – teda prísun všetkých potrebných živín, vitamínov a minerálov, ktoré pomáhajú malému dieťatku správne sa vyvíjať a rásť. Jedným z tých najdôležitejších je práve magnézium. Počas tehotenstva hladina magnézia klesá a preto netreba zanedbávať jeho dopĺňanie. Magnézium je pre dieťa dôležité najme pre budovanie nervovej sústavy, stavbu kostí a orgánov. Mamičke zas pomôže aj počas kŕčov alebo proti prípadnému stresu.


Ak si vyberáte doplnkové magnézium, je dobré zvoliť si také, ktoré sa efektívne vstrebáva. Veľkou pomocou je nosič – látka, ktorá pomáha vstrebateľnosti magnézia. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová. Je prirodzeného - biologického pôvodu. Nachádza sa totiž napríklad v zelenine, alebo aj v kolostre a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot®  od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

Platená reklama

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Tehotenstvo"

Poradňa