Keď žena porodí svoje vlastné vnúča: Matka vynosila dieťa pre svoju dcéru!

Keď žena porodí svoje vlastné vnúča: Matka vynosila dieťa pre svoju dcéru!

Láska dokáže robiť zázraky a prinášať obrovské obety. To možno vidieť aj na prípade ženy, ktorá vynosila dieťa pre svoju vlastnú dcéru. Tá totiž bojovala dlhé roky s neplodnosťou a nemohla si splniť sen o dieťati.

Vtedy 61-ročná Kristine Casey sa rozhodla darovať dcére menom Sara Connell najvzácnejší darček. Sara a jej manžel Bill sú biologickými rodičmi dieťatka, ktoré Kristine vynosila a porodila. Chlapček menom Finnean prišiel na svet cisárskym rezom a Sara počas pôrodu držala matku za ruku.

Dr. Susan Gerber, ktorá bola pri pôrode, sa vyjadrila, že by človek musel mať srdce z kameňa, aby ho táto udalosť nedojala. Pre dailymail.co.uk povedala: „Samotný zákrok nebol komplikovaný, ale emocionálny kontext tohto pôrodu bol veľmi hlboký.“ Išlo o výnimočnú udalosť aj preto, že pôrody u žien po menopauze sú zriedkavé, hoci ich počet vďaka pokroku umelého oplodnenia narastá.

Sara sa s manželom snažili o dieťa, no keď sa nedarilo, vyšetrenia zistili, že u nej nedochádza k ovulácii. Podstúpila liečbu neplodnosti a dokonca sa jej podarilo otehotnieť. Porodila však mŕtve dvojičky. Neskôr otehotnela znova, ale tehotenstvo skončilo spontánnym potratom. Zdalo sa, že šance na dieťa pre vtedy 35-ročnú ženu sú stratené.

Potom však vymysleli neuveriteľný plán, že by dieťa pre Saru vynosila jej vlastná mama, ktorá svoje vlastné tehotenstvá prežila bez akýchkoľvek komplikácií. Podľa lekárov najväčším problémom pre Sarinu matku počas tehotenstva by mohla byť najmä únava, keďže šlo o ženu v úctyhodnom veku 61 rokov.

Tá však na to povedala: „Unavená? Bola som unavená, keď som nemala žiadnu pomoc pri dvoch deťoch pod päť rokov, o ktoré som sa musela starať každý deň. Teraz som na dôchodku, nemám čo robiť. Ak je únava hlavným problémom, myslím, že to zvládnem,“ píše sa na sunnyskyz.com.
Všetko vyšlo bez problémov, bábätko sa narodilo zdravé a všetci sa tešili z úžasného zázraku. Zostáva len dúfať, že malý Finnean raz pochopí okolnosti svojho počatia i narodenia.

Autor: Mária
Foto: dailymail.co.uk

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Príbehy zo života"

Poradňa