Kedy sa cítite po pár dňoch od holenia akási pichľavejšia?

Kedy sa cítite po pár dňoch od holenia akási pichľavejšia?
Často sa hovorí, že pravidelné holenie ochlpenia spôsobuje, že chĺpky na týchto miestach majú tendenciu tvrdnúť a hrubnúť. Sú teda nielen hrubšie, ale aj tmavšie, silnejšie a dokonca aj rýchlejšie rastú. Aká je však pravda?

Určite ste už zažili pocit, ako vás pichalo strnisko, kdekoľvek, kde ste si chĺpky oholili. Je to preto, lebo koniec chĺpku nie je mäkký, ale odseknutý a má väčšiu plochu. Vlasy ani chlpy samé od seba nehrubnú, len im rozširujeme konce.

Pichľavá
Môžeme sa preto cítiť po pár dňoch akási pichľavá. Veľa záleží od spôsobu zbavovania sa chĺpkov. Vytrhávanie postupne ničí vlasové lôžko, čo má za následok, že vlásky nám slabnú a rednú. Nerastú do väčšej dĺžky.

Odstraňovanie chĺpkov rôznymi krémami rovnako likviduje vlasové folikuly. Veľmi účinný spôsob zmenšovania chĺpkov, ich miznutia a nie hrubnutia je ich odstraňovanie laserom, ktorý ich po celej dĺžke až ku koreňu vlastne vypaľuje.  

Aké boli chlpy kedysi?
Na druhej strane, v podstate ani nevieme, aké chĺpky by nám ženám na nohách narástli, a do akej dĺžky by sa ťahali, pretože ich neustále odstraňujeme. Máme pocit, že strnisko je viac husté a černejšie, ale to iba preto, že si už nepamätáme, ako vyzerali naše nohy úplne na začiatku.

Zapamätajte si, čokoľvek na tele ničíte, oslabujete tým jeho životnosť a silu. Vlasy a chlpy potrebujú výživu, aby rástli. Pokiaľ sa nebudete o telo starať dostatočne aj zvnútra, nečakajte na sebe džungľu v žiadnom smere. Poradíme vám, ako zistiť jednoducho, že holením vlasy slabnú. Poproste vášho priateľa, aby si nechal narásť bradu. Uvidíte, že okrem svrbenia si obaja všimnete, že sú jeho fúzy jemnejšie, mäkšie a redšie.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa