Prečo sa objaví krvácanie pred pôrodom?

Prečo sa objaví krvácanie pred pôrodom?

Krvácanie počas 9. mesiaca tehotenstva môže byť spôsobené rôznymi príčinami. Môže ísť o potenciálne život ohrozujúci stav, ktorý si vyžaduje okamžitú lekársku starostlivosť. Kedy sa už začať strachovať o život matky a dieťaťa?

Ubližujú bábätku sladkosti v tehotenstve?

Odtrhnutie placenty

Ku koncu tehotenstva sa môže objaviť trochu krvi. Dôvodom je práca krčka maternice. Ide o znamenie, že sa blíži pôrod, zhruba do troch týždňov od krvavého výtoku. Problémom môže byť aj placenta. Vyvíja sa v maternici počas tehotenstva a poskytuje výživu plodu prostredníctvom pupočnej šnúry. Odtrhnutie placenty vedie k vaginálnemu krvácaniu.

Ďalšími príznakmi je bolesť brucha, chrbta a kontrakcie. K odtrhnutiu placenty môže dôjsť z poranenia brucha v dôsledku pádu, dopravnej nehody alebo fyzickej záťaže. Diagnóza sa potvrdí ultrazvukom. Ide o potenciálne vážny stav, ktorý môže zbaviť dieťa kyslíka a živín a môže spôsobiť ťažké krvácanie u matky.

Ruptúra maternice
V zriedkavých prípadoch sa objaví aj natrhnutie steny maternice, známe ako ruptúra maternice, čo je tiež príčinou krvácania z pošvy v neskorom štádiu gravidity. Bežné príznaky zahrňujú bolesti brucha, abnormality srdcovej frekvencie dieťaťa. Diagnóza sa musí urobiť rýchlo, aby sa vykonala operačná korekcia.

Tajomné veci, ktoré vidia len bábätká!

Krvácanie, ktoré nesúvisí s tehotenstvom

Krvácanie neskoro v tehotenstve môže byť v dôsledku faktorov, ktoré nesúvisia s tehotenstvom. Príčinami býva infekcia pošvy, krčka maternice a konečníka. Infekciou rozumieme genitálne bradavice a herpes, niektoré kožné ochorenia a vznik prekanceróznych a nádorových kožných lézií, ak sa podráždia. Aj hemoroidy sú bežné v priebehu tehotenstva a môžu ľahko krvácať. Ak sa u vás objaví krvácanie z pošvy na konci tehotenstva, je dôležité byť okamžite sledovaná lekárom, aby zistiť zdroj krvácania a navrhol vhodnú liečbu.

Autor: Lena

Bude sa vám tiež páčiť...

Zdravé donosene deti majú niečo vyše troch kíl. Menším detičkám sa môže dostať trochu viac starostlivosti, aby sa bezprostredne po pôrode vylúčili alebo liečili prípadné zdravotné problémy. Vplyv na to, či má vaše dieťa pod alebo nadváhu, môže mať veľa faktorov. Kedy sa vám narodí nezdravo malé dieťa?

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Tehotenstvo"

Poradňa