Koľko času na lásku chlapi potrebujú?

Koľko času na lásku chlapi potrebujú?

Väčšina žien by asi rada poznala odpoveď na otázku, ako rýchlo sa dokáže muž zamilovať. Možno máte pocit, že ženy sa do stavu zamilovanosti dostanú skôr ako páni tvorstva. Podľa mnohých výskumov je to však inak...

Muži sa zamilovávajú rýchlejšie ako ženy
Taká je pravda. Muž je totiž tvor, ktorému na zamilovanie sa stačí skutočne málo – napríklad len jeden pohľad. Láska na prvý pohľad je teda u mužov pomerne bežnou záležitosťou. V prvej fáze je to ale skôr vecou hormónov, ktorá sa pohráva s mužskými pocitmi. Muži tiež vedia, že ako náhle sa dostanú do štádia zamilovanosti, znamená to aj ich väčšiu zraniteľnosť. Aj preto o svojich pocitoch nehovoria tak intenzívne ako ženy.

Veľa si nechávajú pre seba. Na jednej strane sú šťastím bez seba, na strane druhej sa ale boja odmietnutia. Preto muži v tejto prvej fáze zamilovanosti môžu byť pomerne zmätení. Zamilovanosť v nás vyvoláva euforické pocity a vedci prirovnávajú tento stav napríklad k drogovej závislosti. V našich telách sa v stave zamilovanosti tvoria chemické látky, ktoré nám dávajú tie fantastické pocity, ako keď si drogovo závislý dá svoju dávku. Zamilovanosť teda skutočne je do veľkej miery chemickou záležitosťou.

Hlboký cit
Zamilovanosť si však nemožno mýliť so skutočnou hlbokou láskou. Tá totiž potrebuje čas, kým dozreje. Byť zamilovaným môže byť začiatkom lásky, no nie vždy to tak naozaj je. Niekedy, keď opadne prvotné pobláznenie spôsobené chémiou v našich telách, zistíme, že vlastne nešlo o iné, len o fyzickú príťažlivosť. To sa týka mužov i žien. Zamilovanosť teda možno považovať za akési prvé štádium lásky. Rýchlosť, akou muž prechádza zo štádia zamilovanosti do štádia skutočnej lásky k žene, je individuálna.

Je nám vždy lepšie v posteli vo dvojici?

Závisí od mnohých faktorov, ako aj od charakteru samotného muža. Nech už je to so zamilovanosťou akokoľvek, isté je, že sa v tejto fáze cítime skvelo. Možno máte pocit, že sa vznášate, všetko je akési krásne a vy sa usmievate viac než inokedy. Život má zrazu iné farby. Či už sa váš zamilovaný princ zmení skutočne na toho pravého, alebo to bude len krátky flirt, užívajte si tie krásne zamilované pocity, kým trvajú.

Autor: Ellie

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa