Konzumácia cesnaku nalačno: Čo vás čaká?

Konzumácia cesnaku nalačno: Čo vás čaká?

Ak chcete odraziť zlých duchov a upírov, treba si zavesiť strúčik cesnaku okolo krku alebo na dvere domu. Staroveké múdrosti, mýty a staré príbehy nám hovoria, že tým pomôžeme udržať tieto temné sily na uzde. Cesnak sa považuje za dobre známu potravinu, ktorá nám pomáha hlavne s imunitou.

Ak budete jesť cesnak ako prvé jedlo hneď ráno, pred raňajkami a na lačný žalúdok, môžete sa rýchlo vyliečiť z každej choroby. Má protirakovinové účinky, napomáha zmierňovať oxidačný stres. To znamená, že jeho prirodzené antioxidačné vlastnosti pomáhajú telu pri odstraňovaní škôd, ktoré spôsobujú voľné radikály.

Cesnak tiež znižuje krvný tlak a hladiny LDL cholesterolu v krvi, čo nás vedie k záveru, že pomáha pri prevencii aterosklerózy, zužovaniu a kôrnateniu tepien, čo znižuje prietok krvi a vedie ku krvným zrazeninám a infarktu. Podporuje celkový krvný obeh, pretože pôsobí ako prírodný liek na riedenie krvi, takže naše srdce ľahšie pumpuje krv. Znižuje aj prirodzene riziko krvných zrazenín.

Okrem toho, cesnak pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi. Štúdie ukazujú, že zvyšuje množstvo dostupného inzulínu u ľudí s cukrovkou, a tým pomáha regulovať množstvo glukózy v krvi. Zlepšuje impotenciu, predchádza kvasinkovým infekciám, pomáha telu vstrebať minerály, čistí pečeň, pôsobí ako prírodné antibiotikum, a chráni pred osteoartrózou. Cesnak je vynikajúci na posilnenie imunitného systému, pretože je plný živín ako vláknina, vitamíny C a B6, draslík a vápnik.

Ak budete mať nádchu nejedzte lieky, dajte si strúčik cesnaku, pomáha znížiť závažnosť príznakov spojených s chrípkou a prechladnutím. Mnohí ľudia nemôžu jesť cesnak na prázdny žalúdok, lebo na ne moc silný. Tak ho uvarte. Predhrejte rúru na 200 stupňov. Vezmite cesnak, odstráňte šupku. Vezmite kus alobalu a zabaľte ho doň. Predtým potrite olejom a upevnite fóliu. Pečte v rúre asi hodinu.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa