Košieľky, svetríky... ako vyberať pre drobčeka oblečenie?

Košieľky, svetríky... ako vyberať pre drobčeka oblečenie?

Pripraviť detskú výbavičku je na prvý pohľad úplne jednoduché, veď obchody sú plné tých roztomilých detských vecičiek. Stačí mať len dosť peňazí. Keď vás prejde prvá vlna nadšenia nad mini tričkami a chutnými topánočkami, mali by ste zvážiť aj iné kritériá, podľa ktorých detské veci kupovať. Skôr než vytiahnete peňaženku, pozrite sa poriadne na etiketu!

Pri výbere „garderóby“ pre novorodeniatko je nesmierne dôležitý materiál, z ktorého je oblečenie ušité. Dávajte prednosť prírodným materiálom a všímajte si tiež, či sa daná vec dá vyprať v práčke. Oblečenie pre bábätká sa perie veľmi často, a preto je dobré mať veci, ktoré niečo vydržia.

Ďalej si všimnite, či košieľky, svetríky alebo body majú jednoduché obliekanie. Všímajte si najmä oblasť krku, či je výstrih dostatočne veľký alebo sa dá prípadne rozopnúť. Pozor si dajte na rôzne dekorácie (gombičky, korálky či flitre), ktoré by dieťa dokázalo uvoľniť, čím vzniká riziko vdýchnutia.

Starostlivosť

Pred prvým použitím detských vecí (či už nových alebo „zdedených“) je treba všetky najprv vyprať a vyžehliť, pretože pokožka novorodencov je často veľmi citlivá. Väčšina rodičov považuje za bezpečnejšie používať prací prášok určený zvlášť na veci pre bábätká. Ak však vaše dieťatko nemá žiadne problémy s pokožkou, môžete jeho oblečenie prať aj v obyčajnom pracom prostriedku.

Detské oblečenie sa bez fľakov najrôznejšieho typu skutočne nezaobíde. Najlepšie je takéto škvrny čo najrýchlejšie vyprať alebo aspoň namočiť, aby sa potom lepšie vyprali. Krásne farebné vecičky je dobré prať v prášku určenom na farebnú bielizeň, aby sa farby príliš nevyprali. Taktiež si všímajte informácie o spôsobe prania jednotlivých vecí na etikete. Niektoré kusy oblečenia totiž neznesú viac ako 30°C, inak by sa mohli poškodiť alebo dokonca znehodnotiť.

Je sex naozaj manželskou povinnosťou?

S bábätkom sa nažehlíte
Zo začiatku sa odporúča všetko oblečenie pre bábätko žehliť, no neskôr, keď už pokožka dieťatka nie je taká citlivá, môžete žehlenie niektorých vecí vynechať a po vypraní ich len poskladať. Keďže bábätká je treba prezliekať aj niekoľkokrát za deň, niektoré mamičky si radšej zabezpečia viac vecí, aby nemuseli prať takmer každý deň. Iným mamičkám postačí menej kúskov oblečenia, ktoré pravidelne vyperú. Je teda na vás, ktorý spôsob sa vám viac pozdáva a čo vám lepšie vyhovuje.

Phubbing: Nový fenomén, ktorý ničí vzťahy

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Bábätká"

Poradňa