Krutá rana pre kráľovnú: Nečakaný rozvod v rodine! (FOTO)

Krutá rana pre kráľovnú: Nečakaný rozvod v rodine! (FOTO)
30 fotiek v galérií

Vnuk kráľovnej Alžbety II. Peter Phillips (42) a jeho manželka Autumn (41) oznámili, že sa po 12 rokoch manželstva rozvedú. Pre panovníčku je ich rozchod osobitne bolestivý, no nebola jediná, koho nečakaná správa zasiahla ako blesk z jasného neba.

Rozpad rodiny?
Kráľovská rodina sa ešte nespamätala zo škandálu okolo princa Andrewa a odchodu Meghan a princa Harryho a už musí čeliť ďalšiemu úderu. Podľa rodinných priateľov Peter Phillips ostal totálne šokovaný, keď mu manželka Autumn oznámila, že ho opúšťa.

Rozchod prišiel len pár týždňov po tom, čo syn princeznej Anny, ktorého má z prvého manželstva s Markom Phillipsom, musel čeliť kritike za účinkovanie v reklame čínskej mliekarenskej spoločnosti. Philipsovci vo vyhlásení uviedli, že o deti sa budú starať spoločne, pretože Autumn sa rozhodla zostať v Gloucestershire v Spojenom kráľovstve.

Jedna svadba, jeden rozvod
Zatiaľ čo princezná Beatrice konečne môže chystať svadbu, Autumn Phillips sa začne pripravovať na rozvodové konanie, ktoré by malo byť ukončené v septembri tohto roka. Rodená Kanaďanka Autumn Patricia Kelly sa vydala za najstaršieho vnuka kráľovnej Alžbety II. 17. mája 2008 a má s ním dve dcéry – Savannah (9), ktorá je prvou kráľovninou pravnučkou, a Islu Elizabeth (7). Absolventka McGill University sa zoznámila s Petrom Philipsom v roku 2003 v rodnom Montreale na pretekoch Formuly 1.


Netušila, kto to je
Autumn Kelly sa až o šesť týždňov neskôr dozvedela z televízneho vysielania, že Peter je vnukom kráľovnej, pretože princezná Anna sa rozhodla nedávať svojim deťom Petrovi a Zare oficiálne tituly. V roku 2007 sa Autumn a Peter zasnúbili a nasledujúci rok sa zosobášili v Kaplnke sv. Juraja vo Windsore a recepcia sa konala vo Frogmore House, rovnako ako v prípade Meghan a princa Harryho. Autumn musela pred svadbou prestúpiť z katolíckej na anglikánsku vieru, aby jej budúci manžel neprišiel o následníctvo na trón.

Ďalšie prvenstvo
Rozvod Autumn a Petra Phillipsovcov bude prvý v generácii kráľovniných vnukov. Alžbeta II. je známa svojím odmietavým postojom k rozvodom v rodine. Za princa Philipa je vydatá vyše 70 rokov a ako hlava anglikánskej cirkvi uznáva sviatosť manželstva. Z jej štyroch detí sa však zatiaľ nerozviedol iba najmladší syn, princ Edward, možno aj preto, že kráľovná dopriala jeho snúbenke Sophie pred svadbou viac času, aby si zvykla na kráľovský spôsob života a všetko, čo k nemu patrí.


Súkromná vec
Buckinghamský palác sa k rozchodu Phillipsovcov nevyjadril. Ani nemá dôvod, pretože Peter Phillips je síce syn princeznej, ale nie je pracujúci člen kráľovskej rodiny, nemá žiadne kráľovské povinnosti, ani nedostáva z fondu kráľovnej peniaze. preto jeho rozvod nijako nesúvisí s monarchiou. Peter Phillips je súkromná osoba, len má to privilégium, že jeho babičkou je kráľovná.

Klikajte na galériu a dozviete sa viac.


Autor: jb
Foto: Getty Images

 30 fotografií

Krutá rana pre kráľovnú: Nečakaný rozvod v rodine! (FOTO)Krutá rana pre kráľovnú: Nečakaný rozvod v rodine! (FOTO)Krutá rana pre kráľovnú: Nečakaný rozvod v rodine! (FOTO)Krutá rana pre kráľovnú: Nečakaný rozvod v rodine! (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa