MENU
Vyhľadávanie:
Kvízy

TEST preverí vaše vedomosti: Zvládnete úlohy pre piatakov bez chybičky?

Takmer 50-tisíc žiakov sa ešte koncom vlaňajška zapojilo do celoslovenského Testovania 5. Ministerstvo školstva teraz testy vyhodnotilo. V matematike piataci obstáli na 59,3 percenta a zo slovenského jazyka a literatúry na 58,4 percenta. Z oboch testov sme vybrali 10 úloh. Ako ich zvládnete vy?
Zdroj: TASR

24.6. 10:00 Takmer 50-tisíc žiakov sa ešte koncom vlaňajška zapojilo do celoslovenského Testovania 5. Ministerstvo školstva teraz testy vyhodnotilo. V matematike piataci obstáli na 59,3 percenta a zo slovenského jazyka a literatúry na 58,4 percenta. Z oboch testov sme vybrali 10 úloh. Ako ich zvládnete vy?

1/10 V ktorej možnosti sú všetky slová napísané pravopisne správne?

2/10 V nasledujúcej vete nahraď podstatné mená zámenami: Pišta slúžil u zemepána.

3/10 V ktorej možnosti je slovo s neslabičnou predponou?

4/10 Ustálené slovné spojenie „kuť pikle" znamená

5/10 V ktorom z nasledujúcich dochádza pri výslovnosti k spodobovaniu hlásky v?

6/10 Ktoré slovné spojenie súvisí so slovom kulisy?

7/10 Peter vytváral úlohy na sčítanie takto: ??? + ??? = ??? Úlohu, ktorú vytvoril, mal vypočítanú správne. Ktoré tri čísla Peter doplnil namiesto otáznikov?

8/10 Matúš musí za tri dni rozniesť spolu 2 430 letákov. Prvý deň rozniesol 625 letákov. Druhý deň rozniesol 810 letákov. Koľko letákov musí Matúš rozniesť tretí deň?

9/10 Dominika začala svoju tenisovú kariéru, keď mala 15 rokov. Na začiatku tenisovej kariéry mala o 12 rokov menej ako v roku 2016. Koľko rokov mala Dominika v roku 2016?

10/10 V obchode je akcia s názvom Strom za plastové fľaše. Za každých 10 odovzdaných plastových fliaš venuje obchod 1 € na výsadbu stromov. Na vysadenie jedného stromu je potrebných 10 €. Koľko fliaš je potrebných na vysadenie siedmich stromov?

Pochváľ sa výsledkom

Veštecká poradňa

Ocitli ste sa v ťažkej životnej situácii? Potrebujete radu? Obráťte sa s dôverou na našich poradcov.

veštecká gula Stanka, Poprad: Nenápadne koketujem so šéfom

Odpoveď odborníka:

Milá Stanka,
ak máte zdravý úsudok, tak dáte od tohto ruky preč. Nie je to úprimné. Daný muž má záujem iba o flirt a môže to ohroziť aj Vaše dalšie pôsobenie v spoločnosti. Premyslite si to.

prečítať odpoveď

Ďalšie vaše otázky

Potrebujete poradiť?

Týždenný horoskop

Ste zvedaví, čo vás čaká tento týždeň?
Pozrite si horoskop:

Praktický časopis s množstvom módnych a kozmetických trendov, rád a nápadov. Objednajte si predplatné.