Legendárna Jiřina Jirásková: Toľko potratov a žiadne dieťa! Kto boli jej milenci? (FOTO)

Legendárna Jiřina Jirásková: Toľko potratov a žiadne dieťa! Kto boli jej milenci? (FOTO)
27 fotiek v galérií

Legendárna česká herečka mala povesť ženy, ktorá dostala do postele každého muža, ale – najmä počas staroby a chorôb - aj povesť neznesiteľnej semetriky. V pražskom Divadle na Vinohradoch pôsobila takmer 62 sezón. V rokoch 1990 až 2000 tam bola aj riaditeľkou.

VIDEO: Jiřina Jirásková a jej najznámejšia filmová hudobná vsuvka

Zahla manželovi s mladším
Ako mladá sa vydala Jirásková za herca Jiřího Pleskota. Možno bola ešte nezrelá alebo nebol ten pravý, lebo zakrátko jej hlavu pobláznil mladý herec Jiří Vala, ktorý v tom čase oficiálne žil s neskoršou prorežimovou herečkou Jiřinou Švorcovou (seriál Žena za pultom). Jirásková nielenže manželovi zahla, ale jej nevera nezostala bez následkov. Milenec sa však k ničomu nemal (alebo sa vyľakal zodpovednosti?), a tak namiesto kočíkovania išla herečka na potrat. Jeden už mala v Plzni aj predtým. Pleskot nemal pochopenie pre podobné vzťahové turbulencie a rozviedol sa!   

Kliknite do galérie fotografií herečky pod článkom.

Urazený režisér
Čo na Jiřine Jiráskovej muži videli? Veľké oči, hlboký hlas, podmanivý šarm a zmysel pre humor. Ale možno aj jej schopnosť poľahky zvádzať! A hoci to s mužmi naozaj vedela, vzťahy jej aj tak dlho nevydržali… Ešte za študentských čias chodila Jiřina asi pol roka s režisérom Milošom Formanom. Neskôr priznala, že v normálnom živote to s ním jednoducho nešlo.

Potom prišiel na rad kolega Vlastimil Brodský, s ktorým takmer vliezla do manželského chomúta. Z recesie hovorila, že jej dvoril preto, lebo si myslel, že je dcérou spisovateľa Aloisa Jiráska. Brodský sa však vykrútil zo svadby s argumentom, že mu zomrela babička a musí držať rok smútok.

Režisér a herec Miroslav Macháček takisto skúšal u Jiráskovej šťastie v láske, nakoniec nepochodil. Pobláznila mu hlavu a potom skočila do náruče inému. Preto si u režiséra Macháčka ako herečka v živote neškrtla. Dokonca jej roky neodpovedal na pozdrav…

Jediný Zdeněk Podskalský
Do Jiráskovej bol zamilovaný aj večný starý mládenec, herec Josef Kemr. Bol to však veľký romantik, a tak si herečku po neúspechu nedal na čiernu listinu. Pri natáčaní filmu Penzion pro svobodné pány stratil pri Jiráskovej hlavu aj režisér Jiří Krejčík, pre svoju vznetlivú výbušnú povahu postrach väčšiny hercov. Bol však ženatý, a tak románik nakoniec „rozchodil“. Osudovým mužom Jiřiny Jiráskovej sa stal režisér komédií a zábavných televíznych programov Zdeněk Podskalský. Spoznali sa na konci 60. rokov a žili spolu 20 rokov!

Dnes to ľutujem!
Jiráskovej nebolo dopriate ani raz sa stať matkou. Možno si podiel šťastia vyčerpala tromi potratmi, ale pravda je taká, že keď na staré kolená, chorá a opustená, (iba v spoločnosti svojho francúzskeho buldočka Amálky a opatrovateľky) bilancovala svoj život, pripúšťala, že jej najväčšou bolesťou bolo, že sa nikdy nestala matkou. Hovorila: „Škoda, že mojim mužom neprekážalo, že nechcem deti.“ A na inom mieste s lesknúcimi očami priznala: „Bála som sa mať deti, že ich v tej zložitej dobe nebudem môcť dobre vychovať. Dnes to veľmi ľutujem.“

Len cigarety a koňak…
Herečku Jiřinu Jiráskovú v jej domácom exile často navštevovala speváčka Lucie Bílá, ale aj herečky Dagmar Havlová a Jiřina Bohdalová. Ale hlavne, posledné roky pred smrťou sa jej vernými spoločníkmi (okrem psa, ktorý mal výsady ako maharadža) stali len cigarety a francúzsky koňak. Keď odišla jej stará opatrovateľka, jej nástupkyni dala herečka tieto cenné rady: „Zapamätajte si: pes Amálka môže všetko, Jiřina má vo všetkom pravdu a nikdy nesmie chýbať koňak a cigarety.“  

Jiřina Jirásková zomrela 7. januára 2013 vo svojom byte v Prahe na Vinohradoch vo veku 81 rokov.

Autor: eb
Foto: Profimedia.sk

 27 fotografií

Legendárna Jiřina Jirásková: Toľko potratov a žiadne dieťa! Kto boli jej milenci? (FOTO)Legendárna Jiřina Jirásková: Toľko potratov a žiadne dieťa! Kto boli jej milenci? (FOTO)Legendárna Jiřina Jirásková: Toľko potratov a žiadne dieťa! Kto boli jej milenci? (FOTO)Legendárna Jiřina Jirásková: Toľko potratov a žiadne dieťa! Kto boli jej milenci? (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa