Lepí sa vám smola na päty? Pomôžte si mágiou, obydlie ochráni…

Lepí sa vám smola na päty? Pomôžte si mágiou, obydlie ochráni…

Už starovekí Kelti vedeli, že ak chcete žiť v pokoji, musíte chrániť všetky prístupové cesty, dvere a okná do svojho obydlia.

Ak bývate v rodinnom dome...
V záhradke sa snažte mať buď céder, čerešňu, bambus, jabloň alebo aspoň papradie. Jabloň praje rodinnému šťastiu. Céder a papradie zas majú silný ochranný a dezinfekčný účinok. Fungujú ako lapače elektromagnetického smogu, vírusov aj zlých myšlienok. Dobré sú aj záhony ruží a pivoniek. Nie nadarmo ich majú pri dome v každej anglickej záhrade. Ale pozor, príliš husté stromy a kríky pri bránke ani tesne ku vchodovým dverám nepatria.

Saďte ich vždy kúsok od domu. Inak by mohli zablokovať nielen prísun zlej, ale aj dobrej energie dovnútra. Pod terasu umiestnite tekvice a na verandu zvonkohru. K vchodovým dverám a na parapety patria črepníky s levanduľou, majoránom, so šalviou a s rozmarínom. Alebo aspoň viazaničky s touto výbavou. Popri tom, že stopnú nájazd hmyzu do domu, bránia zlým myšlienkam vniknúť dnu. Vrecko s bylinkami, so soľou a s voňavými klinčekmi dajte aj pod prah alebo rohožku a k odtokom.

Ak bývate v dome
Tu môže nastať problém, ak váš panelák tieni iný vyšší dom alebo stavba oproti. Ako prvé zaveste na balkón malé ploché zrkadlo. Odrazí nepriaznivú čchi späť, odkiaľ vyvrela. Na parapety dajte už spomenuté oregano, majorán a akékoľvek iné obľúbené bylinky. Intuícia vám poradí, ktoré potrebuje práve vaša rodina a váš dom.

Na vnútorné parapety postavte do rohu selenit alebo kryštál. Najmä selenit má silný ochranný účinok a „presvieti“ aj veľmi problémové zanesené priestory. Viazaničku čerstvého rozmarínu, šalvie, voňavých klinčekov a majoránu položte k všetkým stúpačkám, pod rohožku a do vnútorného rohu dverí na balkón aj na schodisko. Sú lepšie ako sprej na mravce, zároveň majú silný magický účinok.

Pomôžu aj zvieratá
Ak sa dá, majte v dome či v byte zvieratko. Najlepšími biorušičkami negatívnej energie sú žlté kanáriky, prípadne iné vtáky, ktoré spievajú. Svojím trilkovaním rozbíjajú zhluky ťažkej energie a zároveň uľahčujú prúdenie priaznivej čchi po dome. Alebo skúste osvedčené lapačky negatívnych vibrácií a chorôb  – mačky, prípadne psy. Očistia vás od všetkého, čo sa na vás cez deň nalepí…

Autor: red
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa