Málokedy máme z kolegov príjemný pocit, ale z jedného predsa len...

Málokedy máme z kolegov príjemný pocit, ale z jedného predsa len...

Je ako vaše dvojča. Keď ste v práci, neustále sa obšmieta okolo vás. Vie byť milý, alebo skôr otravný? Nikdy neostáva zbytočne doma, takže ste si od neho ešte neoddýchli. Keď sa vrátite z dovolenky, má plno netaktných poznámok, ako vám pomôže, lebo ste z pracovného kolotoča zrejme vypadli.

Horšie je to v prípade, že s ním sedíte v jednej kancelárii. Snaží sa chodiť vždy pred vami načas do práce. Zdvíha prvý v kancelárii telefón, preberá aj za vás poštu a keď príde návšteva, musí byť prvý, čo sa predstaví. Kancelária je psychologické laboratórium. Kolujú v nej nielen vírusy, ale aj napätie, agresivita. Málokedy máte z kolegov príjemný pocit. Je len pár vyvolených, s ktorými chodíte na kávu, aj keď odídete zo zamestnania.

Miluje vás!
Asi ste zrejme slepá, ale tento človek je do vás zamilovaný. Aj keď pôsobí ako veľký snaživec, chce iba vaše srdce, nie miesto. Tento človek svoju náklonnosť prejavuje zrejme veľmi špecifickým spôsobom. Skúsili ste sa vôbec doteraz pozrieť na kolegu ctiteľa aj z druhej strany? Prečo sa tak snaží, byť vám stále nápomocný? Nie preto, že by pochyboval o vašich profesných kvalitách, ale preto, že chce byť vo vašom okolí, keď ho aj nepotrebujete.

Normálny chlap prirodzene vycíti, či oňho máte alebo nemáte záujem. Vypočujte si, čo o ňom hovoria aj iní ľudia v práci. Ako s nimi vychádza, počúvajte aj nežné pohlavie, či to nie je len obyčajný Casanova alebo ide len po vás. Ak sa presvedčíte, že je „čistý“, potom je už na vašom rozume a srdci, čo s tým urobíte. Normálny chlap prirodzene vycíti, či oňho máte alebo nemáte záujem. Psychicky narušený jedinec túto schopnosť nemá. Čím viac ho budete odmietať, tým viac sa bude na vás lepiť.

Prečo je taký?
Muži, ktorí sa radi fixujú na nedosiahnuteľný objekt, majú väčšinou veľmi nízke sebavedomie. Nemajú takmer žiadnu hrdosť, preto im neprekáža, keď ich zbožňovaný objekt ponižuje. Naopak, akoby im to dodávalo energiu. Ženy, ktoré o nich prejavujú záujem a sú na nich milé, ich nepriťahujú. Potrebujú sa snažiť o priazeň niekoho, kto ich nechce, aby si dokázali svoju hodnotu.

Ako sa správať?
Ignorujte jeho prejavy náklonnosti, pokiaľ možno, vôbec sa s ním nerozprávajte. V žiadnom prípade nie je dobré nechať sa vyprovokovať k agresívnemu správaniu. Keď budete dotieravému ctiteľovi nadávať, ešte viac ho tým povzbudíte.

Autor: Lea

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa