Mám obrúčku, už nemusím držať diétu?!

Mám obrúčku, už nemusím držať diétu?!

Aj vy ste sa už zamýšľali nad fenoménom „posvadobného“ priberania? Síce mu nepodľahne každá žena, no na mnohé sa predsa len prilepia nejaké tie kilá navyše. Zistili sme, čo je za tým!

Mám obrúčku...
Platí to nielen na ženy, ale aj na mužov. Akonáhle majú obrúčku na prste, myslia si, že sa už nemusia o seba toľko starať, veď partnera majú istého a páčia sa mu tak, ako vyzerajú. Iste, veď inak by svadba nebola, no obrúčka neznamená, že máme byť ľahostajné voči svojmu zovňajšku.

Preto to nepreháňajte s extra porciami pred televízorom či nadmerným leňošením, radšej si aspoň raz týždenne zájdite do fitnes centra. Teraz v lete pomôžu prechádzky v prírode, bicykel alebo korčule – a to všetko môžete robiť dokonca spolu s manželom či deťmi!

Pribúdajú starosti
Treba priznať, že v manželstve to už nie je med lízať, ako to častokrát býva ešte pred svadbou. S manželstvom totiž pribúdajú starosti – riešenie bytovej otázky, sťahovanie, finančné problémy, starostlivosť o domácnosť, prichádza tehotenstvo (ktoré tiež postave nepomáha, skôr naopak), potom deti a s nimi nespočetne veľa všakovakých radostí, starostí ale aj problémov.

Často to potom vyzerá v praxi tak, že žena sa celý deň poriadne nezastaví, keďže musí navariť, upratať, nakúpiť, prípadne sa starať o kojenca, či ísť po deti do škôlky alebo do školy. To všetko si vyžaduje nielen dostatok času, ale aj energie. Komu v tomto kolotoči zostane čas a chuť myslieť na to, že sa treba zdravo stravovať a nemá sa jesť po šiestej večer?

Genetika a vek nepustia
Žiaľ, je to tak. Vek ani genetiku neoklameme. Platí teda, že to, ako nám telo spaľovalo v dvadsiatke, už neplatí v tridsiatke a úplne inak telo pracuje v neskoršom veku. Tuky sa usádzajú v iných partiách a postupom času sa začíname podobať na mamu v našom veku.

Inými slovami, ak máme predispozíciu k tomu, že nebudeme štíhle ako modelky, nepomôžeme si natoľko, aby sme nimi napokon boli. Samozrejme, vhodnou stravou a pohybom môžeme tento proces spomaliť, prípadne obmedziť, ale nie vždy sa to každej žene podarí. Dôležitá je predovšetkým pevná vôľa a chuť spraviť niečo so sebou, resp. pre seba!

Nezabúdajte na seba!
Našli ste sa v predošlých riadkoch, či viete o nejakej ďalšej príčine, ktorá môže za vaše kilá navyše? Či tak alebo onak, na pamäti by ste mali mať to, že zabúdať na seba sa nevypláca. Manželstvo by nemalo znamenať koniec starostlivosti o seba – tak, ako sa staráte o deti, manžela či domácnosť, by ste sa mali vedieť postarať aj o seba. Ak vám na to nezvyšuje čas, skúste si niektoré povinnosti podeliť s manželom, ktorý by vám s nimi mohol pomôcť a vy si tak „ukradnete“ chvíľu pre seba.

Autor: maj
Foto: Profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa