Manikúra podľa profesie: Farba laku podporí dôveryhodnosť aj úspech v práci

Manikúra podľa profesie: Farba laku podporí dôveryhodnosť aj úspech v práci

Okoliu vysielame signály o sebe aj pomocou farbičiek na nechtoch. Potvrdil to americký prieskum, podľa ktorého červený lak na nechtoch znamená podnikavé dievča.

Banka, štátna správa, súdy, advokácia
Dôveryhodnosť

Pravidlo, ktoré by ste mali dodržať, sú kratšie oválne nechty. Nenápadné laky môžu byť lesklé i matné, v pastelových odtieňoch pôsobia prirodzene. Transparentný lak a francúzska manikúra sú vítané a nevtieravé.

Škola, zdravotníctvo, sociálne služby
Prirodzenosť

Platí pravidlo menej je viac. Priehľadné laky v bielej, perlovej či krémovej tónine sú prirodzene upravené a nenápadné. Svetloružový odtieň je príjemnou klasikou, nie je vhodné experimentovať s trblietkami.

Biznis, politika, financie
Rešpekt

Keď ide o biznis, elegancia je najvyšším zákonom. Klasická čerešňovoružová farba ako symbol sebavedomia je v tomto prípade ideálna voľba. Ak najradšej nosíte červený rúž, lak musí byť v rovnakom odtieni.

Médiá, agentúry, módny biznis
Štýl

Výrazné tmavé nechty sú súčasťou stylingu. Po čiernom laku prichádza hnedý, bordó, fialový, ale len pre ženy, ktorých pracovným nástrojom je módny vzhľad. Sú primerané a vhodné pre akýkoľvek styling.

Služby, obchod, kancelária
Dojem

Úsmev na tvári vyčaria živé farby s jemnou eleganciou. Teplé tóny ružovej, karamel, kapučíno či broskyňa sú plné optimizmu. Trendová žltá a výrazný cyklámen ako symbol dobrej nálady nikoho neurazia.

TIP
Ako si vybrať farbu laku na nechty?

Pre nechty platia tie isté pravidlá ako pri oblečení. Dôležitá je pracovná sféra a pozícia. V pracovnom prostredí je na prvom mieste primeranosť a upravenosť. Dlhé, trblietavé, neónové nechty aj nezvyčajné trendové farby môžu pôsobiť neprofesionálne až vulgárne.

Autor: Martina Hvozdovičová
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa