Manželka ako dobrý kamarát... Tak to je koniec, nielen sexu!

Manželka ako dobrý kamarát... Tak to je koniec, nielen sexu!

Uvažovali ste nad tým, prečo sa vlastne v manželstve od seba páry po rokoch tak vzďaľujú?

Pretože žena nie je pre muža už nedosiahnuteľná. Je už jeho, na papieri aj pred Bohom. Muž je ale lovec, no svoju korisť (manželku) už chytil. A teraz je sám v citovej pasci.

Kto chce vydatú?
Vydatá žena je stále riziková. Aj preto, že jej stav nikomu vo vzťahu nepridáva. Ešte stále má manžela, ktorý by sa mohol do nového vzťahu svojej ženy zbytočne starať. V takomto prípade je pocit straty manželky ešte pozitívny prvok. Muž žiarli, nechce o ňu prísť. Uvažuje nad možnosťou, že by si našla nového partnera, no nesúhlasí s týmito myšlienkami. Takže vás ešte ľúbi. A platí to aj opačne.

Šťastie v manželstve vplýva podľa najnovších výskumov nielen na psychické, ale aj na fyzické zdravie a prejavuje sa predovšetkým u žien. Tých kríz, ktoré môžu odštartovať nepríjemnosti v manželstve je veľa. Či už ide o nedostatok peňazí, problémy s deťmi alebo nevera jedného z partnerov. Ak sa takáto kríza včas nestopne a nechá sa vzťah rozpitvávať, môže byť nebezpečná. Nič to však nemení na fakte, že si vás manžel ako svoju partnerku, polovičku už nemusí "opatrovať" ako kedysi.

Kde je zdvorilosť?

Otrepané romantické frázy, flirt, sexi šepot do uška. všetko sa stratilo, keď ste obaja pocítili, že sa nemusíte snažiť, pretože manželský zväzok znamená skôr už len povinnosti, ako občas infantilné radosti zo vzťahu.

Manželka ako dobrý kamarát...
Existuje množstvo mužov, ktorí svojim ženám ostanú verní do konca života. Aj vtedy, keď už vzťah nie je taký, ako býval, keď sú deti dávno preč z domu a namiesto nich sedí doma nuda, i v prípade, keď žena stratí rokmi kus svojej krásy a atraktivity.

To sú vzťahy, v ktorých sa láska premenila na priateľstvo. Ak sa tak stane vo vašom prípade, máte skutočne šťastie. Veda však tejto téme šliape na päty a ustavične prináša nové poznatky.

Experti tvrdia, že kým v minulosti s pribúdajúcim vekom telesnú lásku medzi sexuálnymi partnermi odmietali predovšetkým ženy, v budúcnosti by sa mal tento nepomer obrátiť. Ženy nemusia v oblasti atraktivity a sexu bojovať toľkými telesnými dysfunkciami ako muži. Zároveň rýchlo stúpa sebavedomie a sebaurčenie žien. Za problémy s atraktivitou v starobe budú teda v budúcnosti zodpovední muži.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa