Maria Versini: Do koho sa krásna sestra Winnetoua v skutočnosti bezhlavo zamilovala?

Maria Versini: Do koho sa krásna sestra Winnetoua v skutočnosti bezhlavo zamilovala?
25 fotiek v galérií

Dnes by ste u nej už ťažšie hľadali roztomilú tváričku krásnej Winnetuovej sestry Nšo-Či. Francúzska herečka má 79 rokov a starla prirodzene. Skalpel plastického chirurga sa jej nikdy nedotkol, no hlavne, z vrások sa vôbec „nerúcala“.

Horšie je, že svoje narodeniny 10. augusta strávila v nemocnici. Pri páde utrpela viaceré zlomeniny, ktoré sa v jej veku len ťažko hoja. Jej agent oznámil, že je veľmi slabá aj na to, aby niečo odkázala svojim fanúšikom.

Narodeniny v indiánskom kostýme
Maria Versini bola na mayovky priam predurčená, zbožňovala ich už odmala. Jej otec, profesor na parížskej Sorbonne, jej z Nemecka ako šesťročnej priniesol knižku Winnetou a pred spaním jej z nej čítal. Odvtedy Maria túžila zahrať si Nšo-či. Dokonca svojej 7. narodeniny oslávila v indiánskom kostýme.

Detská túžba sa Versini splnila, keď si v 23 rokoch so svojím korzickým, mierne exotickým výzorom, s havraními vlasmi, dlhými copmi a prenikavými očami zahrala ozajstnú sestru náčelníka Apačov Nšo-či. Po boku Pierra Bricea a Lex Barkera…

Kliknite do galérie pod článkom

Zvláštny milostný trojuholník
Hoci Maria už v 17 rokoch hrala po boku megahviezdy tých čias Gérarda Philipa v slávnom divadle Comedie Francaise, na filmovačke v Chorvátsku nevedela zakryť veľkú nervozitu. Nečudo, už v prvý nakrúcací deň musela umrieť v náručí svojho milovaného Old Shatterhanda!

A Pierre Brice bol vraj dosť rozčarovaný, keď Maria celkom nezakryte pokukávala po Lexovi Barkerovi. Prikazoval jej to síce scenár, veď Nšo-či bola do veľkého bieleho brata zamilovaná, ale Marii to išlo veľmi dobre aj bez scenára. Mala oči len pre Lexa Barkera! Potenciálny milostný trojuholník mal nakoniec iné rozuzlenie – po záverečnej klapke si Versini zobrala za manžela producenta a scenáristu Pierra Vialleta. Bol od nej starší o 22 rokov, napriek tomu ich manželstvo vydržalo 50 rokov.

Z čoho mala traumu?
Maria Versini mala podobný herecký osud ako Pierre Brice. Hoci účinkovala v 33 filmoch, nikdy sa jej nepodarilo vyvliecť z tieňa pôvabnej Nšo-či. Stala sa v podstate predstaviteľkou jednej jedinej roly, čo niesla celý život ako traumatizujúci zážitok. Nepomohlo ani to, že ako Nšo-či ju milovalo celé Nemecko. A hoci okolo nej krúžili muži ako supi, zostala verná svojmu manželovi Pierrovi. Posledné dlhé roky sa o svojho chorého muža príkladne sama starala až do jeho smrti v roku 2013. Napísala a vydala autobiografiu Bola som Winnetuova sestra.Verme, že  Maria Versini sa zo svojich zranení zotaví a oddiali tak svoj odchod „do večných lovísk“.

Autor: eb
Foto: Getty Images

 25 fotografií

Maria Versini: Do koho sa krásna sestra Winnetoua v skutočnosti bezhlavo zamilovala?Maria Versini: Do koho sa krásna sestra Winnetoua v skutočnosti bezhlavo zamilovala?Maria Versini: Do koho sa krásna sestra Winnetoua v skutočnosti bezhlavo zamilovala?Maria Versini: Do koho sa krásna sestra Winnetoua v skutočnosti bezhlavo zamilovala?
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa