Mäso, vločky, chlieb: Čakali by ste, že obsahujú mlieko?

Mäso, vločky, chlieb: Čakali by ste, že obsahujú mlieko?

Ľudia s alergiou na mliečne výrobky by sa mali vyvarovať všetkému, čo obsahuje mlieko a výrobky z mlieka a mliečnych výrobkov, ako je maslo, zmrzlina, syry aj jogurty.

Človek s alergiou na mliečne výrobky si musí dávať veľký pozor, aby zabránil konzumácii potravín, ktoré nemusia byť na prvý pohľad spojené s mliečnymi surovinami.

Na svete má až 8 percent detí do veku do štyroch rokov potravinové alergie a takmer 4 percentá dospelých trpia týmto druhom ochorenia. Tu je niekoľko možných typov jedla, kde by ste mlieko veru nečakali.

VIDEO: Ako rýchlo upiecť chutnú pletenku

 

1. Chleba
Chlieb zvyčajne obsahuje niekoľko kľúčových zložiek ako je voda, droždie, múka a soľ. Napriek tomu chlieb zakúpený v supermarketoch môže byť obohatený o dve aromatické prídavné látky, získané z mlieka a mliečnych výrobkov, z laktózy a kazeínu. Obe zložky môžu vyvolať mliečne alergie. Aj preto by ľudia s potravinovými alergiami mali byť na pozore a kupovať si iba chlieb s etiketami, aby videli prísady, ako sú maslo, tuk, srvátka a mliečne bielkoviny.

2. Spracované potraviny a obilniny
Ľudia s alergiou na mliečne výrobky by sa mali vyvarovať výrobkom vyrobeným so syrom, smotanou, cmarom, margarínom, kakaovým práškom a akémukoľvek krému alebo tvarohu. Existuje viac než 25 rôznych zložiek v mlieku, ktoré môžu vyvolať alergiu na mliečne výrobky.

Snažte sa jesť čo najmenej rýchlej stravy, jedlo zo stánkov a v reštauračných zariadeniach. Mnoho druhov spracovaných obilnín, vašich obľúbených vločiek a iného druhu spracovaného jedla obsahuje mliečne výrobky. Jediný spôsob, ako mať istotu, čo výrobok obsahuje, je čítať zložky označené na obale.

3. Mäso
Niektorí spotrebitelia môžu byť prekvapení, že jesť niektoré druhy spracovaného mäsa môžu vyvolať mliečne alergie. ALE! Imitácia krabieho mäsa, niektoré párky, sójové mäso ako náhradné produkty majú mliečne kultúry ako vedľajší produkt na zozname zložiek. Čerstvé morské plody a čerstvé bravčové, hovädzie a hydina sú bezpečné, pokiaľ neboli naložené v nejakej marináde, alebo nie sú z konzervy.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa