Masturdating: Úžasné a príjemné veci môžete zažiť aj bez partnera!

Masturdating: Úžasné a príjemné veci môžete zažiť aj bez partnera!

Je čas dovoleniek, no vy trpíte tým, že nemáte na ňu s kým ísť, lebo ste sama? Máte chuť ísť do divadla, ale nemáte s kým? Išli by ste sa bicyklovať, ale je vám trápne robiť to osamote?

Zbavte sa mylného presvedčenia, že príjemné a voľnočasové aktivity môžete robiť a prežívať iba s partnerom. Zmeňte myslenie a siahnite po „masturdatingu“. Znie to síce čudne, ale ide pri ňom o akceptovanie seba samej, bez partnera, ruka v ruke so schopnosťou vychutnávať si zážitky osamote.

Naučte sa byť sama so sebou
Ak vyznávate masturdating, znamená to, že robíte veci, ktoré máte rada, hoci doteraz ste boli presvedčená, že ich môžete robiť iba s niekým – s kamarátkou, priateľom, sestrou. Ide o prekonanie stereotypného myslenia, že príjemné veci je možné prežívať iba po boku iného človeka, respektíve v spoločnosti viacerých ľudí. Masturdating je samostatné uspokojovanie svojich potrieb, vychutnávanie si príjemných chvíľ a aktivít bez toho, aby ste k tomu potrebovali niekoho ďalšieho.

Je to len na vašom rozhodnutí
Máte chuť ísť do kina? Kúpte si lístok a choďte! Zaplávali by ste si? Choďte na kúpalisko a užite si to. Otvorili v meste novú reštauráciu, no vy nemáte ísť s kým ochutnať ich menu? Nevadí, choďte, objednajte si, čo vám chutí a najedzte sa. Konečne nie ste viazaná tým, či si váš partner nájde na vás čas alebo kamarátky budú mať voľný večer. Všetko závisí len a len na vás.

Chce to zmenu myslenia
Psychológovia pripúšťajú, že začiatky môžu byť ťažké. Mnohé z týchto aktivít sa vám môžu spájať s „randením“. V mysli máme hlboko zakorenené, že mnohé aktivity sa robia iba v páre alebo v skupine. „Veď kto už len chodí sám do kina? Asi len nejaká chudera, ktorú nemá nikto rád!“ A práve tento zvrátený mechanizmus myslenia musíme rozbiť, aby sme dokázali vnímať samotu ako dar, pretože ak sa chceme cítiť dobre medzi inými, najprv sa musíme vedieť cítiť dobre sami so sebou.

Single si to užívajú
Masturdating je životnou filozofiou mnohých singlov. Nehanbia sa, že chodia na mnohé udalosti sami. Práve naopak, sú hrdí, že uspokojujú svoje potreby, nevysedávajú doma a neplačú do vankúša, že by radi videli ten a ten film, ale nemôžu na neho ísť, lebo nemajú s kým. Zbožňujú byť so svojimi myšlienkami a pozorovať svet. Vedci na základe mnohých výskumov potvrdili, že ľudia, ktorí prišli na predstavenie sami, cítili rovnakú satisfakciu ako tí, ktorí prišli v pároch. Navyše, tí, ktorí boli sami, si vedeli lepšie vychutnať atmosféru.

Ale, nielen pre single  
Nemyslite si, že masturdating je iba pre osamelých ľudí bez partnerov či kamarátov. Dobre sa cítiť sám so sebou môže i človek, ktorý žije v páre a má mnoho priateľov. V dnešnej stresujúcej dobe často zabúdame na seba a masturdating nás učí sústrediť sa na seba, na svoje pocity a potreby a nenútiť druhých do niečoho, čo sa im nechce. Prečo by mal ísť na nejaký film s vami priateľ, ak daný žáner neobľubuje? Vy môžete ísť na film a on si zatiaľ pozrie futbal. Aj takto môže vyzerať šťastné partnerstvo.

Skvelá technika sebapoznávania
Masturdating je určený pre všetkých, ktorí sú ochotní viac sa o sebe dozvedieť, sú schopní a ochotní vyjsť zo svojej komfortnej zóny a urobiť niečo, čo sa im nezdá štandardné. Je to spôsob, ako so sebou nadviazať intenzívnejší kontakt, ako uspokojiť svoje potreby a stráviť čas so sebou samým v príjemnom prostredí.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa