Máte milenca? Povieme vám, čo vám chýba

Máte milenca? Povieme vám, čo vám chýba

Správny výber partnera je podľa vzťahových odborníkov jednou zo základných vecí, ktoré vám zaručia šťastný vzťah.

Bohužiaľ, nie každej žene sa to podarí. Niektoré „trpia“ kvôli svojmu výberu až do smrti, iné sa rozvedú, no niektoré si nájdu milenca. Čo vlastne ženy motivuje k mimomanželskému vzťahu?

Túžba po porozumení
Niekedy manželstvo vyzerá tak, že okrem detí dvojica nemá nič spoločné. Ani záujmy či potreby, ani hodnoty, ani životnú filozofiu. Deti však nedovolia žene uvažovať o rozvode. „Nerozbijem rodinu len preto, že s manželom inak nemám nič spoločné“, vraví nejedna z nich. Nefunkčný vzťahu preto „rieši“ svojsky. Zamilovaním sa do iného muža, ktorý jej dáva presne to, čo jej doma chýba. Nehu, lásku, porozumenie, pochopenie, pochvalu. Vďaka nemu sa jej darí manželstvo ako-tak znášať.
 
Vždy nové a nové vzrušenie

Niektoré ženy bezpečný prístav manželstva po čase začne nudiť. Stereotyp, istota a pokoj ich nenabíjajú energiou. Chýba im erupcia emócií, vášeň, nevypočítateľnosť. Pokojný vzťah je pre ne síce dôležitý, ale na to, aby v ňom vydržali potrebujú adrenalín a zmenu. Spočiatku nimi lomcujú výčitky svedomia, ale nakoniec vždy podľahnú čaru milenca, lebo milujú oboch. Čas strávený s milencom ich vždy nabije tak silno, že z toho žijú ďalšie týždne.

Spokojnosť a vyrovnanosť
Pre niektoré ženy je dvojitý život priam stvorený. Najradšej by boli, keby sa dal manžel a milenec skombinovať do jedného dokonalého muža. Nie sú v manželstve vyložene nešťastné, ale ani neprekypujú šťastím. A tak putujú od manžela k milencovi a naspäť. Neustále hľadajú svoje šťastie. V manželstve cítia stálosť, oporu a zvyšky lásky a milenecký vzťah ich omladzuje a nabíja chuťou žiť. Nedokážu žiť bez manžela ani bez milenca. A aj keby chceli, nevedia sa jedného či druhého vzdať, lebo sú presvedčené, že s jedným z nich by stratili kus svojho života.

Dokonalá milenka aj manželka: Zvládate oboje?

Žeby sex?
Muži sa sťažujú, že ich polovičky sa príliš často vyhovárajú na bolesti hlavy. Ale sú to práve muži, ktorí sex buď odmietajú alebo ho z rôznych dôvodov nemôžu realizovať. Nedostatkom dotykov, prejavov lásky a intímností trpia najmä ženy v strednom veku. Ak nájdu spriaznenú dušu, ktorá im spomínané potreby neváha naplniť, manželský trojuholník je na svete.

Niekedy aj peniaze
Láska by určite nemala byť o peniazoch, ale v realite sa tieto dve veci niekedy prekrývajú. Žena si podvedome hľadá zabezpečeného muža, ktorý sa dokáže postarať o ňu aj o rodinu. Mužnosť sa často spája s hrúbkou peňaženky. Preto, ak rodina dlhodobo stráda, nie je vylúčené, že ženu osloví životaschopnejší muž.

Pocit spravodlivosti
Pre mnohé ženy je deň, keď sa dozvedia, že ich manžel má milenku, ten najhorší v živote. Všetko sa obráti naruby a život sa z minúty na minútu absolútne zmení.  Reakcie na toto zistenie sú rôzne. Jenou z nich je rozhodnutie dať svojmu „milému“ okúsiť ten istý pocit, lebo pomsta je sladká. Zažiť opojný pocit, keď rovnako z ničoho nič zistí, že aj ona má milenca... Nastolenie spravodlivosti? Oko za oko? Psychológovia vravia, že táto stratégia málokedy pomôže. Často sa totiž stane to, že okrem toho, že ste si prestali vážiť manžela si prestanete vážiť aj samu seba.

Ako sa nepodobať na svojho muža ani po dlhých rokoch manželstva?

Nič, jednoducho je to v DNA

Podľa dailystar.co.uk existuje dôkaz o tom, že podvádzanie môžeme mať zakódované v DNA. Môže za to gén alebo súbor génov. Nedávna štúdia na vzorke 181 mužov a žien, ktorú viedli výskumníci z Binghamtonskej univerzity naznačila, že polovica všetkých ľudí nosí v sebe gén DRD4, kvôli ktorému majú väčšie sklony k nevere. Podľa Justina Garciu, vedúceho výskumu, majú títo ľudia častejšie nezáväzný sex, vrátane rôznych afér.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa