Máte rozvod na spadnutie? Pripravte sa na rodinné intrigy

Máte rozvod na spadnutie? Pripravte sa na rodinné intrigy

Aj keď máte pocit, že to možno celé zvládnete v pohode, sú isté veci, s ktorými treba počítať. A nie vždy vám život uľahčia, i keď už nebudete mať na krku otravného manžela.

Rozvod je vždy nepríjemná vec, a to dokonca aj vtedy, ak sa obe strany snažia vyriešiť ho v čo najpriateľskejšom duchu. Mnohé totiž nezávisí len na nás. Medzi klasické potenciálne výbušné témy patria spoločné deti a majetok.

Rodinné intrigy
Zároveň do celého rozvodu neraz vstupuje aj vaša či partnerova rodina, mnoho ráz má každý z členov iné predstavy o konci (či príčinách) konca vášho manželstva. A tak potom neustále intrigy, kritika či prieky zo strany rodinných príslušníkov môžu byť omnoho stresujúcejšie, než rozvod samotný.

Verte, vaša svokra vám to nezabudne ešte aspoň dvadsať rokov! Áno, toto všetko sú veci, na ktoré sa treba pripraviť. Situácia je o to nepríjemnejšia, ak ste na svojich, či manželových blízkych odkázaná po finančnej či inej stránke. Mnoho párov žije u jedného z rodičov v prenájme či podnájme, veď zariadiť si vlastnú domácnosť je nad ich možnosti. Po krachu manželstva je pre druhú stranu veľmi náročné zostať pod jednou strechou, a predstava nového vzťahu je skutočne nereálna.

Náročné to bude i v prípade, že máte vlastný spoločný byt. Ak ste sa rozhodli nepredať ho a peniaze si po rozvode rozdeliť, je dosť možné, že sa budete musieť (i keď dočasne) deliť o spoločnú strechu nad hlavou so svojím ex. Chod takejto domácnosti nie je jednoduchý, a ak k tomu pridáte jeho či vašu novú známosť, je o konflikty postarané.

To však nie sú jediné nepríjemnosti. Mnoho žien má veľmi zlé skúsenosti s vymožiteľnosťou či celkovým platením výživného na deti zo strany otca, neraz je to však aj opačne. Vyzerá to tak, akoby rozvodom jeden z partnerov prestal byť aj zodpovedným rodičom. Chýbajúce peniaze však v rozpočte vždy veľmi chýbajú. Bohužiaľ, nikto vám pred rozvodom nedá záruku, že sa aj z vášho partnera nestane neplatič.

Nevesta v bielom?
Rozvod už beží, váš nový partner je vašou novou skutočnou láskou a vy už plánujete ďalší sobáš? Nezabúdajte, že ako rozvedená k oltáru neprikráčate. Tento raz sa budete vy (i váš nový nastávajúci) musieť uspokojiť s úradnou ceremóniou. Cirkev dokonca i v dnešných uvoľnených časoch nemá pre rozvedených mnoho pochopenia.

Autor: maj
Foto: Shuttestock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa