Kráľovná rozhodla! O mesiac Meghan s Harrym v paláci končia. Čo ich to bude stáť?

Kráľovná rozhodla! O mesiac Meghan s Harrym v paláci končia. Čo ich to bude stáť?
25 fotiek v galérií

Kráľovná Alžbeta II. pri riešení Megxitu rozhodla ako panovníčka, nie ako láskavá babička. Buckinghamský palác už stanovil definitívny dátum ukončenia kráľovských povinností Meghan a Harryho - 31. marec 2020.

Rozhodla kráľovsky
Ten, kto sa smeje naposledy (a teda najlepšie), je určite kráľovná, pretože Meghan Markle a princ Harry urobili zásadnú chybu, keď sa rozhodli úplne odtrhnúť od kráľovskej rodiny, tvrdí komentátor Rowan Dean. Mysleli si, že ich to nebude nič stáť, ale prerátali sa.

Nebudú smieť používať kráľovské tituly ani značku „Sussex Royal“, hoci do nej investovali peniaze a kopu času. Od 1. apríla je koniec, čo bol pre nich asi najväčší šok. Riskovali, keď sa spoliehali na to, že kráľovná svojmu vnukovi dovolí aj naďalej používať túto značku pri podnikaní, ale nevyšlo im to. Dostali vysvetlenie: „royal“ znamená kráľovský a oni predsa už v kráľovskej „firme“ nepracujú.

V tomto sa mýlili

Meghan a Harry si zrejme mysleli, že si budú užívať bohatstvo, lesk a slávu a niekto iný ponesie následky, teda aj náklady na ich lietanie po svete. Vraj ani Harry nepochopil, že jeho rodina je súčasťou kráľovskej rodiny, ktorá nežije bezstarostne na úkor daňových poplatníkov, ale pracuje pre monarchiu.

Podľa komentátora kráľovná rozhodla správne, pretože by bolo nehorázne zarábať na monarchii milióny a súčasne žiť v Kanade a nemusieť robiť nič. Meghan a Harry si ešte musia splniť najmenej šesť povinností, posledná ich čaká 9. marca vo Westminster Abbey, kde bude na omši prítomná celá kráľovská rodina. Do konca marca musia opustiť svoju kanceláriu v Buckinghamskom paláci. Výpovede už rozdali 15 zamestnancom.


Čo budú robiť?
Toto všetko nič nemení na skutočnosti, že princ Harry naďalej ostáva šiestym následníkom britského trónu. Ostanú mu aj vojenské hodnosti, ale úplne jasno v tom bude až o rok, pretože najprv sa musia úplne dokončiť pravidlá ich odchodu. Hovorca Meghan a Harryho povedal, že prioritou Harryho bude podpora sociálnej starostlivosti o príslušníkov armády, ochrany prírody, športu a turistiky v záujme spoločenského rozvoja. Meghan sa sústredí na problémy žien, gendrovú rovnosť a vzdelávanie. Svoje existujúce patronáty budú viesť naďalej, keď si zostavia nové plány.

Klikajte na galériu a dozviete sa viac.

Autor: jb
Foto: archív

 25 fotografií

Kráľovná rozhodla! O mesiac Meghan s Harrym v paláci končia. Čo ich to bude stáť? Kráľovná rozhodla! O mesiac Meghan s Harrym v paláci končia. Čo ich to bude stáť? Kráľovná rozhodla! O mesiac Meghan s Harrym v paláci končia. Čo ich to bude stáť? Kráľovná rozhodla! O mesiac Meghan s Harrym v paláci končia. Čo ich to bude stáť?
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa