Menštruačné kŕče? Doprajte si jogu, čokoládu a magnézium

Menštruačné kŕče? Doprajte si jogu, čokoládu a magnézium

Každá z nás to veľmi dobre pozná. Niekoľko nepríjemných a často aj bolestivých dní opakujúcich sa každý mesiac.

Sú spojené s bolestivými kŕčmi a slabosťou organizmu. Každá z nás sa s nimi vyrovnáva po svojom. Medzi najčastejšie riešenie patria samozrejme tabletky proti bolesti. No dá sa robiť aj niečo iné. Tu sú tri tipy, ktoré môžu pomôcť aj vám.

Hormonálna joga

Pokiaľ ide o cvičenie, joga je ideálnou možnosťou. Ale pozor, nehovoríme o klasickej joge ako ju poznáme. Ide o špeciálny druh cvičenia, ktoré ale v klasickej joge čerpá inšpiráciu. Reč je o hormonálnej joge, ktorá medzi ženami naberá stále viac na popularite. Ako hovorí už samotný názov, cvičenie a pozície v hormonálnej joge sú prispôsobené zvlášť nám ženám a „našim“ problémom. Takýto typ jogy pomáha predovšetkým pri problémoch s otehotnením, ale aj pri bolestivej menštruácii a s tým súvisiacimi svalovými kŕčmi. Súčasťou cvičenia je aj „meditácia“. Ale nemusíte sa báť. Nejde o žiadne exotické nepreskúmané náboženstvo. Cieľom je intenzívne koncentrované sústredenie, ktoré spája telo, dych a myseľ. Ak sa zostavu hormonálnej jogy raz naučíte, zostane vašim pomocníkom do konca života.

Čokoláda rovná sa relax

Čokoláda je v tomto prípade synonymom relaxu a uvoľnenia. Relax a psychická pohoda je prvý „liek“ po ktorom by sme mali siahnuť, ak nás kŕče ešte len začínajú trápiť. Psychika má obrovský vplyv na naše telo. A to rovnako pozitívny ako aj negatívny. Preto by sme mali začať práve tu. A ako podporiť psychiku v boji proti našim nepríjemným fyzickým stavom? Tu je pár nápadov: dobrá kniha, pri ktorej zabudneme na svet okolo seba, uvoľnená atmosféra, sviečky, čaj, film, na ktorý sme sa už dávno tešili, posteľ a teplá deka a hlavne pozornosť od našich najbližších. Ale dámy pozor, máme dobrú správu. V boji proti kŕčom nám naozaj môže pomôcť aj čokoláda. A to nielen tým, že navodzuje pocit uvoľnenia a pohody, ale predovšetkým vďaka tomu, že obsahuje užitočné magnézium, ktoré má na zmiernenie kŕčov pozitívne účinky.

Magnézium – osvedčený pomocník

Áno, niekedy musíme siahnuť aj po medikamentoch. Asi každá z nás vie, že v boji proti menštruačným kŕčom pomáha magnézium. Magnézium totiž môže pomôcť v prevencii a liečbe predmenštruačnej migrény, pri hypertenzii a na zmiernenie prejavov kŕčov. Je tiež dôležité pre správu funkciu ľudského tela z hľadiska bezproblémového fungovania i relaxácie svalov.


Ak siahneme po magnéziu, mali by sme zvážiť také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie a nezaťažuje organizmus. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová. Jej asi najväčšou výhodou je, že je prirodzeného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v klostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

Platená reklama

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa