Miláčik, natri sa! Ako presvedčiť muža, že pokožku treba pred slnkom chrániť?

Miláčik, natri sa! Ako presvedčiť muža, že pokožku treba pred slnkom chrániť?

Jeho argument: Stačí, keď sa natriem na pláži!
Vaša odpoveď: Na opaľovacích krémoch je napísané, že je dobré nakrémovať sa 20 minút pred slnením. Toto odporúčanie má zmysel, pretože kým prídete na pláž, nájdete si miesto a rozložíte veci, prejde minimálne polhodinka. A koža je už červená skôr, než ste si omočili nohu v mori. Preto treba rozumnejšie aplikovať opaľovací krém už v hoteli.

Jeho argument: Nakrémoval som sa dôkladne!
Vaša odpoveď: Dôkladne ako dôkladne. Testy so špeciálnymi UV kamerami dokázali, že aj ľudia, ktorí si aplikovali krém podľa odporúčaní odborníkov, vynechali niekoľkocentimetrové plochy pri vlasoch, pri plavkách, na ušiach. Navyše si veľa z nich nanieslo tenkú vrstvu. V tomto smere je zrejmé, že šetriť sa neoplatí.

Jeho argument: Neznášam ten mastný lepkavý pocit po krémovaní!
Vaša odpoveď: Veľa moderných výrobkov prihliada na tento problém. Na trhu dostať produkty, ktoré sa extra rýchlo vstrebávajú, spreje, ktoré osviežia, ale nemusia sa rozotierať, a tiež suché oleje, ktoré nezanechajú mastný film na pokožke.

Jeho argument: Dal som si tričko, nemusím sa už krémovať!
Vaša odpoveď: Oblečenie chráni pred slnkom. Ale nie v dostatočnej miere. To by ste museli chodiť v lete oblečené v dlhých džínsach a čiernom roláku. Biele bavlnené tričko vás ochráni ako faktor 10 a to je skutočne málo.

Jeho argument: Z opaľovacieho krému na tvár mám vyrážky!
Vaša odpoveď: Je možné, že ste zvolili nevhodný typ produktu. Na trhu je k dispozícii veľa ľahkých gélov špeciálne určených na mastnú a aknóznu pleť. Bonusom je, že majú ešte aj zmatňujúci charakter.

Jeho argument: Opálenie je predsa pekné, vtedy vyzerám lepšie!
Vaša odpoveď: To je otázka vkusu. Treba si však uvedomiť, že slnko vás nielen opáli, ale stojí aj za vznikom pigmentových škvŕn a vrások. Zdravo sa opálite, aj keď budete nakrémované s klobúkom na hlave. Novinkou sú produkty, ktoré myslia aj na toto a ponúkajú UV ochranu s obsahom prírodných látok na podporu zhnednutia pokožky.

Autor: ema
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa