Miloš Kopecký: Prečo tohto nenapraviteľného neverníka nemohla jeho štvrtá manželka opustiť? (FOTO)

Miloš Kopecký: Prečo tohto nenapraviteľného neverníka nemohla jeho štvrtá manželka opustiť? (FOTO)
16 fotiek v galérií

Slávny český herec a komik mal mimoriadne pohnutý osud. Od mladosti trpel na maniodepresívnu psychózu a táto choroba mu ničila život aj vzťahy. Bol taký posadnutý ženami, že okrem štyroch manželiek mal aj množstvo mileniek.

Akoby si myslel, že sex ho zachráni pred neznesiteľnými nočnými morami. Na konci života, keď už nevládal ani vstať z postele a ísť do divadla či na natáčanie, mu pomáhali elektrošoky, ale aj tých sa začal báť! Pre ťažké depresie neraz uvažoval o samovražde. Dokonca jednu zo svojich mileniek nahováral, aby sa spolu otrávili…

Rozvod rovná sa smrť!

Maniodepresívnu psychózu zdedil po svojom otcovi. A ten  vykonal niečo príšerné a zbabelé, čo si Miloš Kopecký nikdy nedokázal odpustiť! Matku Martu miloval, musela to byť krásna žena, lebo pred svadbou bola modelka, neskôr sa venovala klobúkom. Otec Vladimír Kopecký bol kožušník, a aby cez vojnu neprišiel o svoju živnosť, dal sa so svojou manželkou, ktorá ako židovka musela nosiť žltú hviezdu, rozviesť. A tým ju odsúdil na transport!

Podľa herečky Elišky Balzerovej, Kopecký ťažko niesol fakt, že matke niesol kufrík s vecami do Osvienčimu, čo, ako ukázala história, znamenalo istú smrť. Keby sa jeho otec nebol rozviedol, bola by matka skončila v Terezíne, kde bolo možné vojnu prežiť… Psychiatri tvrdili, medzi nimi i slávny doktor Plzák, že práve tento nesmierne traumatizujúci zážitok u Kopeckého spustil závažnú psychickú poruchu. Zmietal sa medzi výkyvmi nálad: keď bol vo fáze depresie, bol nevrlý, mrzutý, neschopný sa sústrediť a pracovať, keď nastúpila fáza mánie, zmenil sa na charizmatického zvodcu. Dobýjal ženy, hýril vtipom a nápadmi, v spoločnosti doslova žiaril.    

Uháňala ho aj Věra Chytilová
Nezávideniahodné je, maniodepresívnu psychózu zdedila aj Kopeckého dcéra Jana Kateřina, ktorú mal z prvého manželstva s herečkou Stellou Zázvorkovou a ktorá v šestnástich rokoch spáchala samovraždu. Ale zdedila ju aj Milošova druhá dcéra Barbora, ktorá vraj za to otca dodnes preklína.

Lovestory prvej SuperStar: Kto bol s kým a čo je s nimi dnes? (FOTO vnútri)

Kopecký spočiatku menil manželky ako obleky. Do chomúta ho veľmi chcela dostať aj modelka a neskoršia filmová režisérka Věra Chytilová. Vždy, keď mu prišla na neveru, sa Miloš tváril, že si ju vezme a ona sa upokojila. Nakoniec Chytilová, ktorá túžila po dieťati, pochopila, že z vetroplacha Kopeckého ideálny otec ani manžel nikdy nebude. Po Stelle Zázvorkovej sa herec oženil s nádhernou krásavicou Kateřinou Soukupovou, ktorá pochádzala z bohatej kulackej rodiny. Keď sa vo februári 1948 dostali k moci komunisti, označili ju za človeka, ktorý sa štíti práce a skončila ako vodička električky. Neskôr zrejme emigrovala.

Mal iba mňa

Tretíkrát sa Kopecký ženil ako zloduch Hogofogo. Keď natáčal kultovú filmovú paródiu Limonádový Joe, zamiloval sa do tanečnice Jany Lichtenbergovej, ktorá sa podobala na herečku Brigitte Bardot. Svadba bola po krátkej známosti a krátke bolo aj ich manželstvo. A potom prišla na rad štvrtá manželka – Jana Křečková, ktorá s hercom vydržala 30 rokov! Až do jeho smrti 16. februára 1996.

Kliknite do galérie fotografií pod článkom.

Vzali sa v roku 1966 v Křemži v južných Čechách, neďaleko v Červenom mlyne Kopecký kúpil za 40-tisíc korún starý mlyn. Nehnuteľnosť bola výrazne pod cenu, ale nikto iný ju nechcel. Keď sa potenciálni kupci dozvedeli, že kedysi v mlyne otec vyvraždil sekerou celú rodinu a potom sa obesil, všetci stratili záujem. Kopecký so ženou sa nezľakli a mlyn si dali prerobiť na chalupu.

Jana Kopecká napísala o Milošovi Kopeckom aj knihu, kde dosť otvorene opísala život s týmto výnimočným hercom a ťažko chorým človekom. Keď sa jej raz v televízii spýtali, ako s ním mohla toľké roky vydržať, keď vedela, že jej je stále neverný, povedala: „Niekoľkrát som ho chcela pre neveru opustiť, ale keď som videla, ako v noci trpí a kričí od bolesti moje meno, nemohla som od neho odísť. Mal iba mňa…“

Autor: eb
Foto: Profimedia.sk

 16 fotografií

Miloš Kopecký: Prečo tohto nenapraviteľného neverníka nemohla jeho štvrtá manželka opustiť? (FOTO)Miloš Kopecký: Prečo tohto nenapraviteľného neverníka nemohla jeho štvrtá manželka opustiť? (FOTO)Miloš Kopecký: Prečo tohto nenapraviteľného neverníka nemohla jeho štvrtá manželka opustiť? (FOTO)Miloš Kopecký: Prečo tohto nenapraviteľného neverníka nemohla jeho štvrtá manželka opustiť? (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa