Mladá pipka na stráženie detí: Páči sa mu?

Mladá pipka na stráženie detí: Páči sa mu?

Mať opatrovateľku detí nie je v dnešnej dobe už ničím nezvyčajným a v mnohých rodinách je opatrovateľka bežnou súčasťou rodinného života. Rodičia sa k takémuto riešeniu uchyľujú často vtedy, ak musia alebo chcú obaja pracovať a nemajú k dispozícii žiadnu inú možnosť – napr. starých rodičov, jasle, alebo nechcú dať dieťatko z rôznych dôvodov do škôlky a podobne.

3 jasné signály, že muž podvádza

Vek kandidátok
Neraz tiež využívajú len príležitostné opatrovanie. Nájsť však tú pravú osobu, ktorej zveríte do rúk to najcennejšie, čo máte, teda vaše dieťa či deti, nie je vôbec jednoduché. Pri výbere tej správnej opatrovateľky ku svojmu dieťatku, vás bude zrejme zaujímať aj vek kandidátok. Či si vyberiete mladú študentku alebo staršiu pani, oboje má svoje pozitíva i negatíva. Mladé dievčatá, ktoré si popri štúdiu privyrábajú opatrovaním detí, poskytujú výhodu najmä v tom, že sú zväčša pre deti akoby veľkou sestrou či dobrou kamarátkou.

Sú plné nápadov, dokážu sa s deťmi vyblázniť bez obmedzení a deti si ich ľahko obľúbia pre ich spontánnosť a veselosť. Samozrejme, nemožno všetky mladé dievčatá hádzať do jedného vreca. Kým niekto nájde takmer dokonalú opatrovateľku v sotva devätnásť- či dvadsaťročnej dievčine, iní rodičia možno natrafia na nie veľmi vhodnú adeptku. Mladosť opatrovateľky nie je jednoznačnou zárukou vašej spokojnosti, veľa závisí od individuálnych vlastností danej osoby. Za výhodu možno považovať aj to, že tieto dievčatá sú zvyčajne prístupné na dohodu a zväčša sú ochotné opatriť vaše dieťa aj za menšiu sumu.

Referencie
Naviac, väčšina mladých dievčat v dnešnej dobe hovorí minimálne jedným cudzím jazykom a tak môže vášho drobca prípadne počas opatrovania aj niečo naučiť. Ideálne je nájsť dievčinu, ktorá už má nejaké skúsenosti s opatrovaním za sebou a môže poskytnúť aj referencie, prípadne, ak vám takúto opatrovateľku odporučia vaši známi či priatelia, ktorí ju majú overenú. Pre niektorých rodičov je vyšší vek opatrovateľky zárukou vyššej kvality a najmä zodpovednejšieho prístupu k opatrovaniu dieťaťa. Staršia pani môže byť naozaj zodpovednejšia, pretože má za sebou dostatok životných skúseností.

Ženské nálady, ktoré muži neznášajú

Pre vaše dieťa možno bude ďalšou „babičkou“. Naviac, ak patríte k žiarlivejším typom, bude pre vás iste lepšou voľbou staršia pani ako mladá žena, ktorá by sa mohla stať vašou potenciálnou súperkou. Opäť sa ale nedá veľmi generalizovať a treba rátať s tým, že veľa závisí od konkrétnej osoby. Staršia pani často nemá problém počas opatrovania zabezpečiť vášmu dieťaťu aj teplé jedlo a zväčša má aj lepší zmysel pre poriadok, čo by možno u mladej študentky až také jednoznačné nebolo.

Musí sa páčiť dieťaťu, nie manželovi
Avšak pri starších dámach ako opatrovateľkách detí sa rodičia často stretávajú s problémom, že tieto ženy majú v sebe zafixovanú starú školu výchovy, nie sú dostatočne kreatívne, aby zaujali dieťa, ich fyzické možnosti taktiež nemusia stačiť potrebám malých drobcov túžiacich po neustálom pohybe a šantení. Či sa rozhodnete pre mladšiu alebo staršiu opatrovateľku svojho dieťatka, základom je dobre si danú osobu preveriť. Ideálne je nechať ju s dieťaťom a pritom nepozorovane sledovať, ako si títo dvaja „sadnú“. Základom je, aby sa dieťatku jeho nová opatrovateľka páčila a cítilo sa s ňou dobre, a to bez ohľadu na jej vek. Neberte vážne názory vášho manžela, ktorý bude skôr vyberať niekoho príťažlivejšieho do domácnosti. 

Autor: Hana

Mohlo by vás tiež zaujímať...

Už ste počuli o tom, že o príťažlivosti rozhoduje aj váš čuch? Je to tak, dokonca aj vedci sú za. Ak vám partner "nevonia", zrejme z toho nič vážne nebude. Viac zaujímavostí o tomto zamilovávacom procese si prečítate v článku Láska na prvý čuch

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Špunti"

Poradňa