Bude to ťažký záver roka, no ak využijete silu tradícií a upnete sa na pekné momenty bežného života, prejdete ním oveľa lepšie. Mnohokrát stačí zmeniť uhol pohľadu a prestať si vyberať z koláča iba spálené hrozienka. Karanténa, deti doma bez školy, vy bez práce alebo, naopak, vás čaká koncoročný stres, máte strach o zdravie... Koho by z toho nechytala „depka“, však? Ale je tu magický advent a s ním aj jeho liečivá sila.

Čo o vás prezrádza vaša obľúbená dekorácia?
Zdroj: shutterstock

1. Špeciálny adventný kalendár
Nemáme na mysli ten s čokoládkami, ktorý kúpite za euro v potravinách. Tu budete musieť potrápiť svoje mozgové závity. Na 24 papierikov napíšte na každý deň niečo zaujímavé – konkrétnu činnosť, ktorú urobíte pre seba, partnera či pre rodinu alebo, naopak, čo by oni mali urobiť pre vás. Na zozname môžu byť výnimočné službičky, ako je masáž a voňavý kúpeľ, ale aj v celku bežné drobnosti od nákupu cez prípravu raňajok až po vynesenie smetí.
* Na začiatku vám to možno bude pripadať detinské, ale verte nám... funguje to!

2. Vlastnoručne vyrobený adventný svietnik
Či ste už zručná, alebo k týmto veciam nemáte bohvieaký vzťah, postaviť sviečky na tácku a obložiť ich vetvičkami isto zvládnete. Naštartujete tak svoju kreatívnu strunku a možno dostanete chuť na viac tvorenia...
* Po vetvičky, šišky a iné drobnosti do svietnika zájdite do lesa na prechádzku alebo ich nájdete vo svojej záhrade. Radosť bude o to väčšia.

3. Sviatočná výzdoba bytu
Dopĺňajte ju postupne počas celého adventu. Nenechávajte si to na posledné dni, budete z toho iba v strese. Ak každý týždeň vyzdobíte nejaký kút bytu, začnete nakoniec pociťovať atmosféru Vianoc.
* Máte malé deti alebo zvieratká v dome? Rôznym nehodám zabránite, ak výzdobu zavesíte pod strop a zvolíte prírodné a nerozbitné materiály.