1. Chcete na obed rizoto alebo pečené kura? Je krajšia žltá ná- vlečka na vankúši alebo tá zelenkastá? Alebo sa neviete zhodnúť, či budete v televízii sledovať kriminálku alebo romantický film? Ak sa s manželom pochytíte na takýchto hlúpostiach, nemáte sa čoho obávať. Vaše manželstvo nie je v troskách, len obaja vyjadrujete vlastný názor.

Ako z toho von: Chce to kompromis. Stanovte si harmonogram, podľa ktorého budete sledovať program v televízii, alebo namiesto varenia zájdite do reštaurácie.

BUĎTE V STREHU
Zdroj: Shutterstock
BUĎTE V STREHU

2. Opäť vám partner neodpísal na e-mail alebo esemesku  a vy ste mu už poslali aspoň tri? Ak si myslíte, že mu to večer poriadne vytmavíte, robíte chybu. Každý má totiž inú potrebu deliť sa s tým druhým  o prežívanie všedného dňa.

Ako z toho von: Ak ste sa s partnerom pohádali pre jeho zdanlivú nevšímavosť, porozprávajte sa a vyjasnite si to. Možno mal len obchodné rokovanie, preto nestihol „ospievať“ vašu novú kabelku.

3. Nevyznal vám dnes lásku a kedysi to robil takmer neustále? Je to daň za dlhoročné spolužitie, rozhodne nie dôvod na hádku. Kým na neho začnete škaredo zazerať, najskôr si občerstvite pamäť: Zavolal vám, lebo ste sa neozvali, keď ste išli autom k mame? Alebo vám pomohol s ťažkými taškami? Aj to je znak lásky.

Ako z toho von: Ak ste sa už stihli pohádať, buďte tá, ktorá príde s iniciatívou na uzmierenie. Možno stačí letmý dotyk či bozk a zopár slov na vysvetlenie.