Aj stromy a kríky trpeli dlhotrvajúcim nedostatkom vlahy, zavlažovanie ich mohlo akurát udržať pri živote. Sezóna sa však zďaleka nekončí a ešte je čas na revitalizáciu. Čo ešte môžete zasadiť, aby ste balkón či záhradu oživili farbami?

s
Zdroj: Shutterstock

Všetko suché musí preč
Najprv opatrne odstráňte všetky uschnuté rastliny, aby ste nepoškodili korienky tých, čo prežili. Každú rastlinu riadne prezrite a posúďte, či sa ju vôbec vyplatí zachraňovať. Na tých, čo sa dajú zregenerovať, záhradníckymi nožnicami ostrihajte suché vetvičky a zvyšky suchých kvetov. Potom ich dôkladne osprchujte a trocha prihnojte.

Rastliny do truhlíkov
Uprostred leta je výber kvitnúcich rastlín skromnejší, pretože pestrofarebné letničky sa už nepredávajú. Ak niekde zbadáte surfínie, petúnie, lobélie a zvončeky, kúpte ich, pretože rýchlo rastú a pokvitnú celú jeseň. Z kvitnúcich druhov ešte dostanete okrem muškátov netýkavky, begónie, vresovce, jesenné astry, nízke chryzantémy... Do väčších nádob môžete zasadiť malé kríky, ktoré sa dajú tvarovať, napríklad previsnutý skalník a trpasličie ihličnany. Veľkú parádu urobia aj trávy, len si vopred zistite, aký priestor potrebujú.