Zalejte si tureckú kávu, vypite ju a šálku prevráťte hore dnom tak, aby stiekli usadeniny. A môžete začať s čítaním svojej minulosti či budúcnosti...

Príprava je dôležitá
Kávu zalejte v šálke, ktorá je biela aspoň zvnútra. Vodou ju prelejte 3-krát tak, aby v nej vznikla pena. Nepridávajte cukor ani mlieko. Kávu premiešajte a myslite na to, čo sa chcete „kávy spýtať“.
Keď tekutina mierne vychladne, vypite ju na sedem hltov. Na dne šálky by malo zostať toľko kávy, aby sa usadenina prelievala a mohli ste ňou zakrúžiť. Potom šálku prevráťte hore dnom na tanierik a počkajte polhodinu, kým usadenina stečie. Keď šálku prevrátite späť, na jej okrajoch aj na tanieriku nájdete obrazce „poskladané“ z kávy. Čo vám pripomínajú?

V usadenine môžete vidieť zvieratá, predmety, tvary aj znamienka
Zdroj: Shutterstock
V usadenine môžete vidieť zvieratá, predmety, tvary aj znamienka

Náš tip: Na tanierik môžete položiť aj bielu servítku. Veštiť totiž môžete aj z usadeniny na nej.

Čítanie symbolov
V usadenine môžete vidieť zvieratá, predmety, tvary aj znamienka. Ak vidíte viacero obrázkov, môžete ich pospájať do uceleného príbehu. Myslite však na to, že každý obrázok má svoj význam. Dôležité je, aby ste pri čítaní z kávy používali najmä svoju predstavivosť.
Mali by ste vedieť: Pri čítaní symbolov je dôležité rozoznávať medzi čiernou farbou kávy a bielym podkladom šálky. Čierna farba vyjadruje negatívne informácie, biela je nositeľkou dobrých správ.

Veľkosť rozhoduje
Najprv sa sústreďte na najväčší obraz sústredený v hornom okraji šálky, ktorý v usadenine vznikol. Súčasne by mal byť najvýznamnejší, všetky ostatné ho len dopĺňajú. Vo všeobecnosti platí, že čím vyššie symbol je, tým skôr sa vám udalosť stane. Obrazy na dne šálky sa považujú za minulosť alebo ďalekú budúcnosť.