Proti pachu – stačí ho jednoducho nasypať a nechať pôsobiť, výborne eliminuje pach z nádob.
Proti hmyzu – zmiešajte jeden diel cukru a jeden diel prášku do pečiva a zmes nasypte na miesta, kde sa vyskytuje. Je to ekologický spôsob, ako sa zbaviť nepríjemných chrobákov v byte.
Na výživu kvetov - raz do mesiaca pripravte roztok z 2 lyžíc cukru a 2 lyžíc octu na pol litra vody a polejte ním kvety. Tie sa vám za takúto starostlivosť poďakujú bujným kvitnutím. Používajte aj pri rezaných kvetoch, vydržia oveľa dlhšie. Ak budete presádzať kvety do substrátu, pridajte aj troška cukru - podporíte ich v raste.

Trošku cukru neškodí, ale je  zdravšie, ak využívate aj iné  druhy sladidiel.
Zdroj: profimedia

Výborné triky do každej kuchyne
1. Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť mlynček na mäso,  je pomlieť v ňom surový zemiak.
2. Ak nechcete, aby sa vám do múky dostal hmyz a mole, vložte do nej niekoľko strúčikov neošúpaného cesnaku.
3. Nepekné mastné škvrny na koberci odstránite, ak na škvrnu nasypete trocha vanilkového pudingu, necháte pôsobiť 20 minút a povysávate.
4. Na umytie kuchynskej linky je ideálny obyčajný zelený šampón (žihľavový alebo brezový). Dajte zopár kvapiek do vody a umyte všetky plochy. Povrch zostane krásne lesklý, bez šmúh.
5. Formičky na pečenie vyčistíte všetky naraz tak, že do hrnca nalejete toľko vody, aby boli všetky formičky ponorené. Keď voda zovrie, pridáte 3 balíčky prášku do pečiva, povaríte ešte 3 minúty a zložíte. Formičky nechajte namočené vo vode cez noc, potom ich opláchnite pod tečúcou vodou a vysušte. Budú ako nové.

Čitateľka Michaela, Trnava