Niektoré prírodné triky totiž nefungujú a pokojne sa na nich môžete zasmiať. Sú však aj také, ktoré používali s úspechom generácie žien pred nami a s podobným výsledkom ich používate aj vy. Lebo babské recepty na čistidlá sa opierali o ingrediencie, ktoré boli bežné v domácnosti aj pred rokmi. Asi žiadna gazdinka nemá dnes doma priam nekonečné zásoby jedlej sódy a octu, nieto ešte jetelovú soľ (čiže kyselinu šťaveľovú) či kedysi úplne bežný popol a sadze.  

Domáce čistidlá
Zdroj: shutterstock
Domáce čistidlá

Našťastie, máte jedinečnú možnosť skombinovať staré ingrediencie so súčasnými a vyrobiť si tak doma účinné čistiace prostriedky. Aké čistiace triky teda používali naše babičky, ale uplatnenie nájdu aj dnes? A na čo je lepšie pri čistení radšej zabudnúť?  
 
Toto neplatí, neskúšajte to! 

+ Pod obrus zašpinený od vína vložte nádobu s vriacou vodou. Para fľak takmer vyzmizíkuje. (Nerobte to, nie je to pravda.) 
+ Keď máte na drevenom nábytku škvrny po rozliatom nápoji, naneste na poškodené miesto pastu z olivového oleja a cigaretového popola. Po jej odstránení použite prírodné leštidlo. (Toto možno funguje, ale kto by to skúšal?) 
+ Zašpinené drevené stoličky vyčistíte pomocou vylúhovaných čajových vrecúšok. (Neskúšajte to, lebo čaj farbí, a tak ľahko môžete drevený nábytok ešte viac zničiť a zašpiniť.)