Máte doma zručného majstra? Potom sa takejto výzve iba poteší. Ale zvládnete to aj sama, len s pílkou, kladivom a so skrutkovačom. Stačí zapojiť fantáziu a zohnať si silné ruky na pomoc pri presúvaní ťažkých paliet. No pri drevených debničkách odpadá aj tento problém a nepotrebujete nič iné, len štetec a farbu.

Praktické police

Rozmiestnite ich, kam chcete, hocikedy ich môžete preniesť či usporiadať podľa potreby. Vhodné sú aj do netypických priestorov, akým je napríklad podkrovie. Nájdu si svoje miesto v pivnici, ale rovnako aj v kuchyni, predsieni, študentskej izbe či dokonca v obývačke. Používané debničky dobre vydrhnite, ak treba, ošmirgľujte a natrite moridlom, lakom alebo farbou.

Pekne natretá debnička poslúži ako odkladací priestor na vankúše a deky.
Zdroj: Shutterstock
Pekne natretá debnička poslúži ako odkladací priestor na vankúše a deky.

Báječný Tip!

Pekne natretá debnička poslúži ako odkladací priestor na vankúše a deky. A keď ju otočíte, stačí na ňu položiť vankúš a získate štýlovú taburetku alebo podnožku ku kreslu.

Stôl na kolieskach

Aj keď je masívny, kolieska vám umožnia ľahko ho premiestniť či posunúť, napríklad z obývačky na terasu. Štandardizovaná paleta má tvar obdĺžnika. Ak chcete získať štvorec 80 x 80 cm, musíte odstrániť boky na kratších stranách, z každej odpíliť 20 cm a boky opäť pripevniť. Na upravenú paletu zospodu priskrutkujte kolieska a na vrchnú stranu položte sklo – najlepšie na špeciálne protisklzové držiaky. Nie je to však nevyhnutné, podobnú službu vám urobí veľký podnos, ktorý položíte do prostriedku stola, aby z neho nepadali poháre či váza s kvetmi.

TIP EXTRA

Servírovací stôl alebo barový pult či záhradný box na balkón jednoducho vyrobíte aj z debničiek. Budete však potrebovať ešte dve dosky navyše. Jednu na spodok, kam pripevníte kolieska, druhú navrch ako stolovú dosku. Jednotlivé debničky zoskrutkujte k sebe alebo zlepte glejom na drevo, aby mali stabilitu. Ak chcete, na jednu zo strán primontujte rúčku na jednoduchšiu manipuláciu.