Jemné vlasy sú nielenže tenšie, ale aj citlivejšie. To si vyžaduje špeciálne zaobchádzanie ako „v rukavičkách“. Preto si vyberajte produkty, ktoré vlasy zbytočne nezaťažia. Odborníci odporúčajú šampóny, ktoré nielen šetrne vlasy umyjú, ale aj prekrvia vlasovú pokožku. Veľmi účinnou zložkou je kofeín podporujúci rast aj hustotu vlasov. U ďalších prírodných látok je skvelým pomocníkom rozmarín vo forme tinktúry alebo výťažok z ginka.

Po umytí určite použite kondicionér na zväčšenie objemu. Dôležité pre husté vlasy sú aj ceramidy. Vekom a nepriaznivými vplyvmi zvonku sa strácajú z vonkajšej vrstvy vlasu. Tieto tuky ochraňujú vnútro vlasu, bez nich vznikajú vo vlase medzery, ktoré spôsobujú poškodenia, napríklad lámanie. Preto pri kúpe vlasovej kozmetiky siahnite po produktoch s obsahom ceramidov. Zároveň do svojho jedálneho lístka zaraďte zdravé tuky, ako sú orechy, avokádo či ryby.

Farbiť či nefarbiť?
Určite áno. Farba je veľká pomoc pre tenké vlasy, urobí ich hrubšími. Dávajte však pozor na odfarbovanie, ktoré môže povrch jemných vlasov poškodiť. Ak ste blondína, radšej si zvoľte melírovanie ako odfarbenie všetkých vlasov. Navyše presvetlenými pramienkami na povrchu a tmavším základom na spodných vlasoch docielite vizuálne hustejší a zdravší efekt.

Dôležité pre husté vlasy sú aj ceramidy.
Zdroj: Shutterstock
Dôležité pre husté vlasy sú aj ceramidy.

Zlaté pravidlo pri farbení jemných vlasov znie: neexperimentujte a veľmi sa nevzďaľujte od svojho pôvodného odtieňa vlasov. Maximálne o dva odtiene tmavšie, v opačnom prípade by farba pri vlasových korienkoch presvitala a pôsobila plytko. Pri farbení myslite na to, že jemným vlasom stačí kratší čas pôsobenia. A že farbu netreba zakaždým aplikovať na celú dĺžku vlasov, pretože vydrží dlhšie. Stačí, ak si každý druhý raz dofarbíte iba korienky.