Iveta Malachovská trávi už roky Vianoce s Úsmevom
Zdroj: Úsmev ako dar

Tento rok združenie zorganizovalo už 37. ročník. V rámci neho udelilo Cenu Milana Rúfusa aj moderátorke Ivete Malachovskej.

Na 37. ročník Vianočného benefičného koncertu Úsmevu ako dar pricestovalo do bratislavskej Incheba Expo Arény vyše 1000 detí z rôznych kútov Slovenska. Počas jeho vysielania, priamo na Štedrý deň, sa však drvivá väčšina detí z detských domovov stretáva pri televíznych obrazovkách, na toto spoločné posedenie sa tešia celý rok. V tejto snahe združenie pravidelne podporujú známi speváci, herci, kapely a moderátori.

Iveta Malachovská trávi už roky Vianoce s Úsmevom

V rámci koncertu združenie zvykne vyzdvihnúť osobnosti a umelcov, ktorým osud ľudí v núdzi nie je ľahostajný. Tento rok si Cenu Milana Rúfusa odniesla moderátorka Iveta Malachovská a agentúra Respect APP. ,,Zobralo ma to, lebo som vôbec nečakala, že by som práve ja mohla dostať toto ocenenie, nebola som na to pripravená. Veľmi si ho vážim, pretože my sme síce na obraze, ale často robíme prácu, ktorú iní ľudia nevidia a ani my o tom ani nezvykneme hovoriť. Ja som šťastná, ak môžem pomáhať a možno pomáham aj tým, že mám krásnu rodinu a som inšpiráciou aj pre ľudí, ktorí vyrástli v detských domovoch. A hľadajú partnera, s ktorým by si takú mohli založiť. Som hrdá na to, že patrím k Úsmevákom,“ povedala dojatá Iveta Malachovská,,Pred 30 rokmi som zhruba začala spolupracovať s Úsmevom ako dar a bolo len málo Vianočných benefičných koncertov, ktorých som sa nezúčastnila. Pokiaľ môžem, vždy rada prídem na koncert a medzi deti. Lebo, úsmev je dar. Možno si to človek bežne neuvedomuje, ale pokiaľ sa na niekoho usmejete, tak mu niečo dôležité odovzdáte. Nikoho z nás to  nič nestojí, iba čas a trošku tej vnútornej empatie,“ dodala Iveta.

Iveta Malachovská trávi už roky Vianoce s Úsmevom

Vianočný benefičný koncert opäť na obrazovkách Jednotky

Benefičný koncert Úsmev ako dar oslavuje v tomto roku už 37.te narodeniny a tradične spestrí aj vianočný televízny program. Tešiť sa môžete na Emmú Drobnú, Karmen Pal Baláž, Dominiku Mirgovú, Dennyiah, Lukáša Adamca, Ega, Majselfa, Štefana Šteca, Cimbal Brothers, Laciho Strikea a Lamačské chvály.

Úsmev ako dar môžete podporiť aj vy tým, že si pozriete Vianočný benefičný koncert na Štedrý deň na Jednotke o 11:50 hod., ale aj zaslaním esemesky v tvare DMS USMEV na číslo 877. Cena jednej DMS je 2 eurá. Výťažok zo zbierky poputuje na rozvojové a vzdelávacie aktivity pre deti v detských domovoch, náhradných a ohrozených rodinách. Minulý rok diváci poslali vyše 10 400 správ.

Iveta Malachovská trávi už roky Vianoce s Úsmevom

Viac na www.usmev.sk

Úsmev ako dar už 37 vykonáva terénnu sociálnu prácu, posilňuje systémovú svojpomoc širokých rodín, pripravuje a sprevádza náhradných rodičov, buduje centrá pre obnovu rodiny a zariadenia núdzového bývania, či domy na polceste pre mladých bez rodinného zázemia, poskytuje opusteným deťom oporné vzťahy, napĺňa ich potreby v oblasti voľného času a osobnostného rozvoja, sieťuje kompetentných odborníkov a podieľa sa na tvorbe legislatívnych noriem. Plnohodnotné a harmonické detstvo v kruhu  rodiny je nezastupiteľnou hodnotou ako pre každé dieťa, tak pre celú spoločnosť. Táto hodnota si zaslúži našu ochranu a deti, ktorým ju nemôžu sprostredkovať vlastní rodičia, si zaslúžia našu podporu. Programy spoločnosti Úsmev ako dar vznikli a trvajú práve preto, aby podporu deťom a ich rodinám dlhodobo prinášali.

Platená reklama.