1. Ničí fénovanie vlasy?
Áno, časté používanie fénu pri vysokej teplote vlasy skutočne poškodzuje. Ak však teplotu nastavíte na studený alebo vlažný vzduch a zvýšite ju až na záver, vlasom neuškodíte. Ideálne je, ak počas fénovania použijete kefu s prírodnými štetinkami, vďaka ktorej vzduch prúdi od korienkov až ku končekom a uzatvára sa tak povrch vlasu. Uhladený povrch vlasu totiž reflektuje viac svetla, preto vyzerajú zdravšie a pevnejšie.
Tip: Môžete vyskúšať aj krém alebo lesk do vlasov, ktorý na záver jemne rozotriete dlaňami do povrchu vlasov.

2. Tak ako mi vlasy vyfúka kaderník, to doma nezvládnem!
Ale zvládnete! Počas fénovania prúd vzduchu smerujte vždy iným smerom. Raz doprava, potom doľava, hore alebo dole. Nakoniec veľkou guľatou kefou prejdite vlasy ešte odpredu dozadu a upravte jednotlivé pramene podľa svojich predstáv.  Na záver účes zafixujte ľahkým sprejom.

Za mastnými vlasmi sa môže skrývať aj časté česanie.
Zdroj: Shutterstock

3. Prirodzené vlny bez fénovania?
Nie je pravidlo, že musíte vlasy nechať uschnúť pri izbovej teplote bez použitia fénu. Dôležité je, aby ste pred fénovaním použili na ne spevňujúci stylingový krém alebo penu a rovnomerne ju naniesli do vlasov hrebeňom so širokými zúbkami. Vlasy si potom vysušte pomocou nadstavca na objem vlasov alebo difuzéra na vlny. Ak taký nemáte, stačí použiť pri fénovaní ruky. Jednotlivé pramene prstami postláčajte a zároveň na ne smerujte horúci vzduch.