Patince
Aj keď majú v Termálnych kúpeľoch v Patinciach na tento rok pripravených veľa noviniek, kúpalisko pripomína zašlé socialistické časy. Od zmeny režimu sa vzhľad komplexu síce výrazne zmenil, ale históriou kúpalisko naďalej dýcha. Oddychový komplex rozdelili v roku 2005 na 3 jednotlivo fungujúce jednotky: kúpalisko, wellness a na zónu s nehnuteľnosťami. Kúpalisko prešlo nedávno viacerými zmenami, ktorých cieľom bolo priblížiť jeho návštevníkov viac k prírode. Výsledkom je prostredie, ktoré vás núti spomínať...

PATINCE
Zdroj: visitbojnice.sk, topolniky.sk, vodnesvety.sk, internet, archív autorky
PATINCE

Diakovce
Medzi Šaľou a Galantou nájdete kúpalisko, ktoré sa svojím retro ladením chváli dokonca v názve. Termálne kúpalisko Retro Thermal Diakovce sa na časy spred revolúcie dnes síce už len hrá, ale aj tak máte pocit, že ste sa preniesli v čase. Nájdete tu 3 bazény – plavecký a dva detské, ale aj chatovú osadu a turistickú ubytovňu.

 Zelená žaba
Slávne kúpalisko v Trenčianskych Tepliciach navrhol architekt Bohuslav Fuchs v roku 1935, keď boli úplne iné rekreačné aj cestovateľské možnosti. Vďaka svojmu výnimočnému riešeniu si našlo miesto aj v učebniciach architektúry. Roky však chátralo, až z neho zostalo len torzo. Dnes je kúpalisko po rekonštrukcii, ktorej cieľom bolo zachovať pôvodné najzaujímavejšie architektonické prvky, žiaľ, mnohé už len ako muzeálne exponáty. Atrakciou je exteriérová kolkáreň, ktorá na kúpalisku fungovala aj kedysi, ale aj časti pôvodného kovového zábradlia, ktoré dodáva kúpalisku nádych zašlých čias, aj keď už v novom šate.