1. Pomáha pri chudnutí
Obsahuje pektín, látku, ktorá tlmí chuť do jedla a zároveň znižuje hladinu zlého cholesterolu v krvi. Stačí, ak vypijete každé ráno za pohár vody s lyžičkou jablčného octu. Schudnete aj si detoxikujete organizmus. Pri tejto kúre zabudnite na cukor, soľ, alkohol i sladené nápoje.

e
Zdroj: Shutterstock

 

2. Na krásnu pleť
Môžete ho použiť ako pleťové tonikum na zvýšenie kyslosti pokožky. Ak ho zriedite s vodou v pomere 1 : 1, vyrobíte si z neho pleťovú vodu, ktorá pokožku nielen vyčistí, ale dodá jej aj ružový nádych.

3. Na lupiny
Neviete sa zbaviť nepekných lupín vo vlasoch? Opláchnite ich jablčným octom a umyte bežným šampónom. Ocot, ktorý použijete, by mal byť prirodzene zakalený a zlatohnedý. Zaberá len kvalitný ocot z celých jabĺk, nie iba zo šupiek a z jadrovníka.

 Citlivé zuby sa nedajú bieliť.
Zdroj: Shutterstock

4. Bielenie zubov
Nepekných zažltnutých zubov sa zbavíte veľmi ľahko – pomocou jablčného octu. Ráno si ním vypláchnite ústa (musí byť zriedený s vodou), potom si ním vyčistite zuby. Nezabudnite ich dočistiť zubnou pastou.

5. Prečistí obličky
Ak budete počas jedného týždňa piť roztok z 2 lyžičiek octu a pohára vody, dokonale si prečistíte obličky. Jablčný ocot totiž vyplavuje toxíny nahromadené v obličkách.