6. Do záhradky
Rozrástla sa vám v záhradke burina? Zmiešajte 1,5 litra octu so štvrť kilom soli a s lyžičkou čistiaceho prostriedku na riad. Aj takto jednoducho sa dá vyrobiť domáci herbicíd, ktorým zaručene zničíte každú burinu.

7. Účinný čistič
Surový jablčný ocot obsahuje všetky potrebné antibakteriálne látky, ktoré komerčne vyrábané octy v sebe nemajú, preto dokáže vyčistiť aj najšpinavšie povrchy. Stačí, ak zmiešate rovnaké diely vody a jablčného octu. Pomôže vám aj pri zanesenej rýchlovarnej kanvici. Nalejte ho dovnútra a nechajte chvíľu pôsobiť.

r
Zdroj: Shutterstock

8. Neutralizuje pachy
Nepríjemných pachov v chladničke, po vyprážaní alebo tých z topánkovníka sa zbavíte, ak nalejte trocha jablčného octu do nádobky a necháte ju v blízkosti zdroja nepríjemného zápachu.

9. Na lesklé vlasy

Ak si jablčným octom raz za týždeň premyjete vlasy, budete ich mať lesklé a vláčne. Ocot obsahuje kyselinu, ktorá ich zbaví nahromadených zvyškov vlasových prípravkov. Bonusom bude, že kúpeľ v octe zároveň vyrovná pH pokožky na hlave. Stačí, ak vmiešate 1/3 pohára octu do 4 pohárov vody. Pozor, vlasy si prepláchnite vlažnou vodou.

10. Dezodorant
Minul sa vám dezodorant? Nezúfajte. S bojom proti  baktériám, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach, vám pomôže jablčný ocot. Stačí, ak ho nanesiete do podpazušia a necháte zaschnúť.