Napríklad na vodoizoláciu, utesnenie technických predmetov, varenie či výrobu rôznych zábavných hračiek. Na všetky nápady sú vhodnejšie kondómy bez lubrikácie.

1. Otvorenie zaváraniny
Lomcovaniu so zarazeným vekom kompótu, džemu či sterilizovanej zeleniny sa vyhnete vďaka kondómu navlečenému na vrchnák. Uľahčí trenie a otvorenie pohára.

2. Praktické gumičky
Natiahnutý kondóm nastrihajte na prúžky a ubezpečte sa, že sú rovné a nemajú žiadne ostré hrany, inak by sa trhali. Vytvoríte z nich odolné a praktické gumičky, ktorými môžete zviazať napríklad káble. Silu prúžka zaručí jeho hrúbka.

s
Zdroj: Shutterstock

3. Nosenie vody v prírode
Zdá sa to trochu pritiahnuté za vlasy, ale predstavte si ten úžitok. Každé druhé dieťa niekedy skúšalo naplniť prezervatív vodou a potom testovalo, čo (a kto) to vydrží. Ale na zadržanie vody ho používajú aj armádni parašutisti. Preto keď nesiete zásoby od studničky alebo potoka k táboru, použite ho. Aby ste ho posilnili, vložte ho do veľkej ponožky, až potom naplňte. Získate tak skvelú ochrannú vrstvu.

4. Vrecko s ľadom
Podvrtnutý členok alebo narazená časť tela? Zmrazený kondóm s vodou vám uľaví. Naplňte kondóm jedným dielom alkoholu a tromi dielmi vody, zauzlite na konci a vložte do mrazničky. Tento ľadový obklad bude skvele tvarovateľný a uľaví vám tam, kde to bude potrebné.