Veľkosti
Britské, francúzske a talianske, americké ani čínske konfekčné veľkosti zväčša nie sú totožné so slovenskými. To už isto viete. Ale niekedy sa odlišujú aj v rámci jednotlivých značiek a e-shopov. Preto sa pozrite do ich tabuliek, ktoré by mali obsahovať aj presné rozmery zodpovedajúce jednotlivým číslam. Ak sa konkrétne kúsky zvyčajne odlišujú od uvedenej veľkosti, e-shop to tam vo vlastnom záujme uvádza. (Alebo nazrite do diskusie.)

nakupovanie
Zdroj: Shutterstock

Univerzálna veľkosť
Ak má výrobok na odbyt len „univerzálnu veľkosť“, spozornite, najmä, ak ide o tesnejšie oblečenie kopírujúce krivky a dobre si ho na modelke obzrite. No ak je to nadčasový, voľnejší „oversized“ produkt a cenovo sa oplatí, môžete to skúsiť.

Doplnky
Dôležitým artiklom sú aj doplnky, s akými tovar výrobca či predajca prezentuje. Na fotke často vedia „predať“ aj obyčajnú, priemernú vec. Všímajte si, čo všetko k tovaru (ne)patrí – často sú to napríklad opasky, ktoré zdokonalia strih a vytvarujú siluetu alebo masívna bižutéria, ktorá celý outfit oživí a zatraktívni.

Hodnotenia
Na záver to najdôležitejšie: Nepodceňte hodnotenia iných užívateliek, ktoré si už vec kúpili. (Ale ani ich nepreceňte.) Malo by byť pri nich uvedené, akú veľkosť dotyčná hodnotí – možno si len zle vybrala. Ale keď sa názory stretávajú v tom, že konfekcia veľkostiam nezodpovedá alebo je materiál úplne iný, ako čakali, niečo na tom pravdy bude.