Pre personalistov je dôležité, aby počas pohovoru videli vašu mimiku a reakcie. Videohovor si preto naplánujte v miestnosti, kde je dostatok denného alebo umelého svetla. Príliš tmavý obraz môže pokaziť celkový dojem. Skontrolujte, čo všetko je vidieť na pozadí za vami. Vyberte si miesto, kde nie je neporiadok, rozostlaná posteľ, rozhádzané oblečenie a podobne.

Tipy na video pohovor

RADÍ Nikola RICHTEROVÁ, portál Profesia.sk

  • Dôležité je, aby ste si na video pohovor vybrali tiché miesto. Ak to nie je možné a v miestnosti je okrem vás aj niekto iný (dieťa či partner), povedzte o tom personalistovi. Zároveň budúceho zamestnávateľa ubezpečte, že nebude nijako vstupovať do konverzácie.
  • Nájdite vhodné miesto na videochat. Inak sa v zábere môžu objaviť osobné veci, ktoré rozhodne nechcete pred cudzími ľuďmi ukazovať.
  • Uistite sa, že máte dostatočne nabitý počítač, prípadne že máte poruke nabíjačku, aby sa vám nestalo, že sa pohovor preruší, lebo sa počítač vybije.
  • Počas pohovoru sa správajte tak, ako by ste sa s personalistom či so svojím budúcim šéfom stretli osobne. Venujte sa výlučne jemu. Ide predsa o pohovor, ako ktorýkoľvek iný. Preto si stíšte zvonenie na telefóne a vypnite všetky upozornenia, ktoré by vás mohli vyrušiť.
  • Personalistu potrebujete presvedčiť, že máte o prácu skutočne záujem. Preto počas pohovoru určite nekomunikujte s kuriérom, ktorý vám priniesol zásielku, nevarte ani neodbiehajte od počítača. Počítajte s tým, že počas nasledujúcej hodiny (v niektorých prípadoch možno aj dlhšie) sa nebudete venovať ničomu inému ako pohovoru.